Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Daha rahat uyku mümkün

Horlayanlar artik daha rahat uyuyabilecek. Dr. Fatih Çaglak, küçük bir ameliyatla tedavisi yapilabilen hastanin birkaç saat içinde taburcu edilecegini söyledi.

Özel Selçuklu Hastanesi KBB Uzmani Dr. H. Fatih Çaglak, burundaki egiklik veya küçük dilin büyümesi yüzünden meydana gelen ve çevredekileri rahatsiz eden horlama hastaligindan medikal ya da cerrahi 2 tedavi sekliyle kurtulunabilecegini söyledi.

Özellikle yaz aylarinda, sicaklar nedeniyle isyerlerinde ve otobüslerde uyuyan kisilerin, horlayarak çevresindeki insanlara rahatsizlik verdigini dile getiren Özel Selçuklu Hastanesi KBB Uzmani Dr. H. Fatih Çaglak, "Horlama hastaliginin tedavisi var. Horlayan insanlar rahat uyuyamazlar. Bunun yani sira zaman zaman yataktan siçrayarak kalkarlar. Horlamanin dil kökü, bademcik ve alt çenenin geride olmasi gibi belirli nedenleri vardir. Bu hastaligin iki türlü tedavisi var. Birisi medikal, digeri ise cerrahi tedavi. Cerrahi durumda hasta, tedavisi yapildiktan birkaç saat veya en geç bir gün sonra taburcu edilir" dedi.

En çok horlama nedenlerinin burunda meydana gelen egiklik ve küçük dilin büyümesinden kaynaklandigini da kaydeden Dr. Çaglak, horlama problemi olanlarin tedavi olmasi gerektigini, bazi çiftlerin horlama nedeniyle ayri odalarda yattigini ve bu sorunun basit bir tedavi ile çözülebilecegini sözlerine ekledi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası