Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Siddet insanin içinde var

Uludag Üniversitesi'nde düzenlenen 'Bireyden topluma duyarlilik' konulu panelde konusan Dr. Dogan Kökdemir, her normal insanda siddet egilimi oldugunu söyledi.

Baskent Üniversitesi ögretim üyelerinden Dr. Dogan Kökdemir, her normal insanda siddet egilimi oldugunu söyledi.

Uludag Üniversitesi'nde düzenlenen "Bireyden topluma duyarlilik" konulu panelde konusan Dr. Dogan Kökdemir, siddetin çekiciligine isaret ederek, "Her normal insanda siddet egilimi var. 4 yasindaki oglum siddet uyguladiginda bunu normal karsiliyoruz ve gerektigi yerde onu ödüllendiriyorum. Biri ona vurduysa, 'sen de ona vur' diyorum. Bu gayet normal. Bu bende de var. Her normal insanda siddet egilimi var. Bunu kabullenmeliyiz. Siddet, gerektigi yarde kullanilmali. Insanin dogasinda olan bir seyden kaçamayiz" dedi.

ABD'de gerçeklesen 11 Eylül saldirilarina da temas eden Kökdemir, günümüzde terörün genel anlamda kaynak paylasimi sonucu olustugunu ifade ederek, "ABD'nin yapmak istedigi sömürü karsisinda ABD karsiti insanlar cihat ilan ederek 11 Eylül olaylarini gerçeklestirdi. Sonuç olarak asil terörü ABD yapti" diye konustu.

Siddetin insanlikla birlikte basladigini anlatan Kökdemir, sunlari söyledi: "Eskiden insanlar yemek için öldürürlerdi. Ancak insanlar simdi gibi öldürmek için öldürüyor. Ikisinin çok farkli oldugunu düsünüyorum. Yemek için öldürmek terör degildir, ama öldürmek için öldürmek terördür".

Siddet egiliminin fazla veya az olmasinin genetik faktörlere de bagli oldugunu savunan Kökdemir, siddet egilimi uygulayan bir tinercinin, eylemi gerçeklestirmeden bir gün öncesinde agabeyinden siddet gördügünün ortaya çiktigina dikkat çekti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası