Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Türkiye'ye AB'den bir çalim daha

Türkiye'nin üyesi olabilmek için yillardir varini yogunu ortaya koydugu Avrupa Birligi, bir proje için Saglik Bakanligi'na verdigi 100 bin Euro'luk hibe krediyi geri aldi.

Türkiye'nin bir çok alanda ard arda reformlar yaparak adaylik sürecini hizlandirmaya çalistigi ve üyesi olabilmek için yillardir varini yogunu ortaya koydugu Avrupa Birligi, bir proje için Saglik Bakanligi'na verdigi 100 bin Euro'luk hibe krediyi geri aldi.

Türkiye'nin bir çok alanda ard arda reformlar yaparak adaylik sürecini hizlandirmaya çalistigi ve üyesi olabilmek için yillardir varini yogunu ortaya koydugu Avrupa Birligi (AB), bir proje için Saglik Bakanligi'na verdigi 100 bin Euro'luk hibe krediyi geri aldi.

AB, bakanligin hazirladigi, ''Gecekondu Bölgelerinde Bilgi-Egitim-Iletisimin Yayginlastirilmasi ve Savunulmasi Projesi''nin süresinin uzatilmadigini ve fon transferinin yanlis yapildigini bahane ederek, avans verdigi 100 bin Euro'nun iade edilmesini istedi ve bunu gerçeklestirdi.

IHA muhabirinin edindigi bilgiye göre, Saglik Bakanligi Ana Çocuk Sagligi ve Aile Planlamasi Genel Müdürlügü, gecekondularda yasayan vatandaslara aile planlamasi egitimi vermek için bir proje hazirladi. Avrupa Birligi'ne uyum çalismalari kapsaminda hazirlanan, ''Gecekondu Bölgelerinde Bilgi-Egitim-Iletisimin Yayginlastirilmasi ve Savunulmasi Projesi'' ile gecekondu bölgelerinde yasayan yetiskinlere ve erkeklere aile planlamasi egitiminin verilmesi hedefleniyordu.

Türkiye-Avrupa Birligi Nüfus Politikalari ve Programlari Çerçevesinde hazirlanan proje için Istanbul, Izmir, Adana ve Sanliurfa 'pilot il' olarak seçildi. Toplam maliyeti 8 milyon 832 bin 352 Euro olan projeye AB 984 bin 270 Euro katkida bulunmayi taahhüt etti. Projenin finansman anlasmasi imzalanarak AB katkisinin ilk asamasi olarak 100 bin Euro'luk kismi AÇSAP banka hesabina transfer edildi. Ancak tam bu sirada ilginç bir gelisme yasandi. AB, program süresinin uzatililmadigi ve fon transferinin yanlis yapildigini bahane ederek avans verilen paranin geri verilmesini talep etti ve 100 bin Euro'yu Saglik Bakanligi'ndan aldi.

Bu arada, Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü ve AÇSAP isbirligi ile üreme sagligi ve aile planlamasi konularinda mevcut durumu saptamak için bir saha arastirmasi yapildi.

''Gecekondu Bölgelerinde Bilgi-Egitim-Iletisimin Yayginlastirilmasi ve Savunulmasi Projesi'' AB Komisyonu'nun gelismekte olan ülkelerde yürüttügü nüfus politikalari ve programlari çerçevesinde hazirlanmisti.

Yusuf Ziya Erarslan
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası