Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Evde Hayvan Beslemek Faydali

Ege Üniversitesi Tip Fakültesi Ögretim Üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Çelikkol, evde hayvan beslemenin yetiskinler kadar çocuklar için de güzel bir ugras oldugunu ancak bazi ailelerin çocuklarin bu yöndeki isteklerine pek sicak bakmadiklarini ifade etti. Çocuklarin kedi, köpek ve kus gibi evcil hayvanlarla yakin iletisim kurmayi sevdigini dile getiren Prof. Dr. Çelikkol, bunun için günümüzde en elverisli ortamin da ev oldugunu animsatti.


Prof. Dr. Çelikkol, evde hayvan beslemenin, yetiskinlere oranla çocuklara çok daha fazla avantaj sagladigini, bu egilimdeki çocuklarin takdirle karsilanmasinin gerektigini belirterek, söyle devam etti:


“Evde besledikleri kedi, köpek ve kus gibi hayvanlarla yakin arkadaslik ve dostluk iliskisine giren çocuklar yasitlarina oranla çok daha hizli bir sekilde sosyallesmektedirler. Çünkü bu çocuklar hayvanlarla kurduklari sicak ve sevecen iletisim sayesinde paylasmayi, sevmeyi kendilerine güvenmeyi, dostlugu ve yardim etmeyi ögreniyorlar. Ayrica bu çocuklarda yiyecek ve içecegini verdigi, sagligiyla yakindan ilgilendigi hayvan sayesinde sorumluluk duygusu gelisiyor”.


Prof. Dr. Çelikkol, ailelerin tüm bu avantajlari dikkate alarak çocuklarinin evde hayvan beslemeye iliskin isteklerini reddetmemelerini, aksine onlari tesvik edici bir yaklasim içine girmelerini önerdi.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası