Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Doktorlardan Alemdaroglu'na tepki

Istanbul ve Cerrahpasa tip fakültelerinin adli tip anabilim dali baskanlarinin rektör Kemal Alemdaroglu tarafindan görevden alinmasina büyük tepki gösterdi

Istanbul Tabip Odasi Baskani Prof. Dr. Gençay Gürsoy, Istanbul Üniversitesi (IÜ) Istanbul ve Cerrahpasa tip fakültelerinin adli tip anabilim dali baskanlarinin ''göreve iade edilmelerini'' istedi.

Odada düzenlenen basin toplantisinda konusan Prof. Dr. Gürsoy, IÜ Istanbul Tip Fakültesi Adli Tip Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Sebnem Korur Fincanci ile Cerrahpasa Tip Fakültesi Adli Tip Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Sermet Koç'un, ayni gün ayni gerekçelerle görevden uzaklastirildigini söyledi.

Bu durumu ''skandal'' olarak nitelendiren Prof. Dr. Gürsoy, IÜ Rektörlügü tarafindan, her iki bilim insani hakkinda, ''Adli Tip Kurumu'ndaki kadrolasmalara'' yönelik yaptiklari açiklama ve basina verdikleri demeçlerden dolayi sorusturma açildigini anlatti.

30 Nisan'da da görevden uzaklastirildiklarina dair tebligde bulunuldugunu kaydeden Prof. Dr. Gürsoy, ceza gerekçesinin de, Disiplin Yönetmeligi'nin ''hizmet içinde tasidigi resmi sifatin gerektirdigi itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranislarda bulunmak'' maddesi oldugunu belirtti.

Prof. Dr. Gürsoy, her ikisi bilim insaninin da basarili, uluslararasi yayinlara sahip, çesitli ödülleri bulunan son derece degerli bilim insanlari oldugunu dile getirdi.

Bunun IÜ'nün ne ilk ne de son uygulamasi oldugunu savunan Prof. Dr. Gürsoy, ''Bu iki arkadasimiz, ayni zamanda odanin en aktif çalisanlarindan. Her ikisi de degisik görevlerde bulundu. Bu nedenle bu uzaklastirmanin ayni zamanda IÜ Rektörü Prof. Dr. Alemdaroglu'na, Türk Tabipleri Birligi tarafindan intihal nedeniyle verilen meslekten men cezasindan sonra gerçeklesmis olmasinin tesadüfi olmadigina inaniyoruz'' diye konustu.

Oda olarak arkadaslarinin arkasinda olduklarini dile getiren Prof. Dr. Gençay Gürsoy, ''Her iki arkadasimiz da derhal görevlerine iade edilmelidir. Bunun için yasal yollara basvuracagiz. Gerekirse uygulamayi geri çevirmek için uluslararasi alanda da yasal yollara basvuracagiz'' dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası