Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Doktorlardan Alemdaroglu'na tepki

Istanbul ve Cerrahpasa tip fakültelerinin adli tip anabilim dali baskanlarinin rektör Kemal Alemdaroglu tarafindan görevden alinmasina büyük tepki gösterdi

Istanbul Tabip Odasi Baskani Prof. Dr. Gençay Gürsoy, Istanbul Üniversitesi (IÜ) Istanbul ve Cerrahpasa tip fakültelerinin adli tip anabilim dali baskanlarinin ''göreve iade edilmelerini'' istedi.

Odada düzenlenen basin toplantisinda konusan Prof. Dr. Gürsoy, IÜ Istanbul Tip Fakültesi Adli Tip Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Sebnem Korur Fincanci ile Cerrahpasa Tip Fakültesi Adli Tip Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Sermet Koç'un, ayni gün ayni gerekçelerle görevden uzaklastirildigini söyledi.

Bu durumu ''skandal'' olarak nitelendiren Prof. Dr. Gürsoy, IÜ Rektörlügü tarafindan, her iki bilim insani hakkinda, ''Adli Tip Kurumu'ndaki kadrolasmalara'' yönelik yaptiklari açiklama ve basina verdikleri demeçlerden dolayi sorusturma açildigini anlatti.

30 Nisan'da da görevden uzaklastirildiklarina dair tebligde bulunuldugunu kaydeden Prof. Dr. Gürsoy, ceza gerekçesinin de, Disiplin Yönetmeligi'nin ''hizmet içinde tasidigi resmi sifatin gerektirdigi itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranislarda bulunmak'' maddesi oldugunu belirtti.

Prof. Dr. Gürsoy, her ikisi bilim insaninin da basarili, uluslararasi yayinlara sahip, çesitli ödülleri bulunan son derece degerli bilim insanlari oldugunu dile getirdi.

Bunun IÜ'nün ne ilk ne de son uygulamasi oldugunu savunan Prof. Dr. Gürsoy, ''Bu iki arkadasimiz, ayni zamanda odanin en aktif çalisanlarindan. Her ikisi de degisik görevlerde bulundu. Bu nedenle bu uzaklastirmanin ayni zamanda IÜ Rektörü Prof. Dr. Alemdaroglu'na, Türk Tabipleri Birligi tarafindan intihal nedeniyle verilen meslekten men cezasindan sonra gerçeklesmis olmasinin tesadüfi olmadigina inaniyoruz'' diye konustu.

Oda olarak arkadaslarinin arkasinda olduklarini dile getiren Prof. Dr. Gençay Gürsoy, ''Her iki arkadasimiz da derhal görevlerine iade edilmelidir. Bunun için yasal yollara basvuracagiz. Gerekirse uygulamayi geri çevirmek için uluslararasi alanda da yasal yollara basvuracagiz'' dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası