Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bir doktor bunu yaparsa...

Hastane yönetimi, doktordan yana tavir koyarken, cam parçalarinin röntgen filminde görülmeyecegini söyledi.

Yalova SSK Hastanesi'nde acil servis doktorunun, bisiklet kazasinda yaralanan bir çocugun yüzüne saplanan cam parçalarini çikarmadan yarayi diktigi ortaya çikti.

Edinilen bilgiye göre, Yalova'nin Elmalik Köyü'nde bisikletle gezen 7 yasindaki Tunahan Togay, direksiyon kaybederek, babasinin marangoz dükkaninin camina çarpti. Camin yüzünü parçalamasi sebebiyle kanlar içerisinde kalan minik Tunahan, babasi Sevket Togay tarafindan SSK Yasar Okuyan Hastanesi'ne götürüldü. Burada görevli doktor, yarayi pansuman ettikten sonra dikerek, küçük çocugu eve gönderdi. 2 gün sonra pansuman yapilan yara iltihaplanip sismeye ve minik çocuk aci içerisinde kivranmaya basladi.

Bunun üzerine özel bir hastaneye götürülen minik Tunahan'in çekilen röntgen filminde, yaranin içerisinde biri 3 cantim, digerleri ise birer santim büyüklügünde 4 cam parçasi oldugu ortaya çikti. Buradan Yalova Devlet Hastanesi'ne götürülen çocuk derhal ameliyata alindi. Tunaman'in sakak bölgesindeki camlar ameliyatla çikarildi.

Olay sonrasi SSK Bashekimligi'ne sikayet dilekçesi veren aile, aldiklari cevap karsisinda bir kez daha saskina döndü. Toplanan heyet, cam parçalarin röntgen filminde görünmeyecegi için doktorun bu olayda kusurlu olmadigi kararina vardi.

Raporu inandirici bulmadiklarini söyleyen baba Togay, ''Peki o zaman cam parçalari bizim çektirdigimiz filmde nasil göründü? Bu rapor tamamen meslektaslarini korumak için hazirlanmis bir rapor. Fakat bunun pesini birakmayacagiz'' diyerek tepki gösterdi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası