Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Scopesoft” yazilimi Gastorolojiden Dermatolojiye kadar genis bir alanda uygulanilabilirlige sahip

“Scopesoft” yazilimi cerrahiden Dermatolojiye kadar genis bir alanda uygulama operasyonlarda yeni bir çigir açiyor.

Avrupa Birligine giris sürecinde , saglik sektöründe yasanan gelismelere bir yenisi daha eklendi. Dünya’da Almanya’dan sonra sadece ülkemizde uygulanmaya baslanan “Scopesoft” yazilimi cerrahi operasyonlarda yeni bir çigir açiyor.

Türkiye’de Bir Ilk

Dünyada yalnizca bir ülkede kullanilan bu gelismis yönetim programi ülkemizde de tek olma özelligine sahip. Cerrahi operasyonlarda kullanilan tüm görüntü veren cihazlara entegre olabilen yazilim, tüm cihazlardan görüntü alabilme niteliginin yani sira ameliyat esnasinda da istenilen anda resim yakalayabilme imkani sagliyor Hem doktorlar hem de hastalar açisindan tedavinin ilerleyen asamasinda genis bir arsiv ve tanimlama kolayligi getiren yazilim; her ameliyati tam bir sesli film haline getiriyor.

Yapilan operasyonun her asamasinin an ve an sesli olarak kaydedilebilmesi, ayni zamanda da hastaligin her asamasiyla ilgili tüm bilgilerin saklanabilmesi aradan geçen zamansal farki ortadan kaldiriyor. Hasta yillar sonra ayni rahatsizliktan dolayi farkli bir sehirde hatta farkli bir ülkede bile tedavi sürecindeki tüm bilgilerinden yararlanabilme imkanina sahip olabiliyor.

Avrupa Ülkelerinden Talepler Gelmeye Basladi

Almanya’da uygulanan benzeri bir programa sahip olabilmek astronomik rakamlarla telaffuz edilirken, ülkemizde pazarda benzeri olmamasina ragmen çok daha cazip imkanlarla kullanicisiyla bulusuyor. Bu avantaj simdiden bazi Avrupa ülkelerinin de programa ilgisini çekmis durumda.

Bir anlamda da gelismis bir hasta takip programi olan “Scopesoft” yaziliminin yaratici mühendislerinden Ersen Basaran Sen; programa ilk olma niteligi kazandiran tüm özelliklerinin yani sira Türkçe kullanim saglamasinin da büyük bir kolaylik getirdigine deginiyor. Sen; istenilen sayida cihaza baglanabilen programin özellikle birden fazla ameliyathaneye sahip kuruluslar için avantaj sagladigini belirtiyor. “Scopesoft” yaziliminin; Gastorolojiden Dermatolojiye kadar genis bir alanda uygulanilabilirlige sahip olduguna dikkat çeken Sen; tetkiklerin planlanma asamasinda bile bir anlamda çigir açilacaginin altini çiziyor.

Öncelikli olarak Ankara merkezli hastanelere uygulanmaya baslanilan program, yurt disinda da sesini duyurmaya basladi. Ilerleyen günlerde uluslararasi saglik platformlarinda adimizi duyuracak olan bu program sayesinde, Türk doktorlari da teshis ve tedavide bir adim öne çikariyor.

Daha ayrintili bilgi için www.cagin.net adresinden yararlanilabilir.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası