Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Soguk alginligi için dogal besinler

Uzmanlar, özellikle içinde bulundugumuz bahar aylarinda olabilecek hastaliklara karsi dogal besinler öneriyor.

Dogal Tip Uzmani ve Aile Hekimi Doktor Ender Saraç, hava degisimi sebebiyle bahar aylarinda özellikle üst solunum yollarinin bakteri ve virüslere karsi hassas hale geldigini belirterek, hasta olmayi beklemeden bitkisel takviyeler alinmasini tavsiye etti.

Tabi bitkisel takviyelerle soguk alginliginin önlenebilecegini belirten Saraç, "Bu dönemde soguk alginligina karsi bol ilik ve sicak tüketimi, solunum yollarini nemlendiren basta ihlamur olmak üzere isirgan, nane, kusburnu gibi çaylari bol içmek faydalidir. Bedenin soguk alginligina karsi direncini arttiran zencefil gibi baharatlari da tüketmekte yarar var" dedi.

Saraç, dogal maddelerde büyük sifalar gizli olduguna dikkat çekerek, "Ancak bu bilimsel sekliyle yapilmali ve tedaviler hekim tarafindan yürütülmelidir. Avrupa ülkeleri ve Amerika'da insanlar dogal tibba yöneliyor. Ancak Türkiye bu alanda geri kaldi" diye konustu.

Iste soguk alginligina karsi alinacak bitkiler:

Kusburnu özleri: Genelde içerdikleri antosiyaninler ve antigripal özelliklerinden dolayi dogal bir koruyucudur.

Sögüt kabugu özü: Salix alba ve diger sögüt türlerinin kabugundan elde edilen bir eksterdir. Soguk alginliginda kirikligin alinmasi için faydalidir.

Okaliptus: Iyi bir nefes açici, solunum yollarini kolaylastirici, oksijenlenmeyi arttirici, sinuzitte ve solunum spazmlarinda yardimcidir.

Isirgan Otu: Dogal bir kan temizleyicidir. Alerjilerde vücudun bagisiklik sistemini kuvvetlendirmek için kullanilir. Belli aralarda arada vücudu dinlendirerek kür yapilmasi faydalidir.

Zencefil: Hastalik yapici mikrooorganizmalari yokedici, iltihap giderici ve vücudu soguk alginligina karsi koruyan etkili bir dogal maddedir. Tabletleri mevcuttur. Kurutulmus halde yemeklere serpilebilir. Kurutulmus köklerden çay demlenebilir. Taze sekilde yenerek tüketilebildigi gibi distan kompres yapilarak da kullanilabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası