Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sismanlik ABD’de yilda 400 bin can aliyor

ABD yönetimi tarafindan yaptirilan bir arastirmada, sismanligin, bu ülkede önlenebilir ölüm nedenleri arasinda sigaradan sonra ikinci sirayi aldigi açiklandi.

Hastaliklarin Kontrolü ve Önlenmesi Merkezi (CDC) Adli Federal Kurulus tarafindan yapilan arastirmada, sismanligin yol açtigi nedenlerden dolayi ABD’de 2000 yilinda 400 bin kisinin yasamini yitirdigi ve bu rakamin, 1990 yilina oranla üçte birlik bir artis anlamina geldigi belirtildi.

CDC Direktörü ve raporun hazirlayicisi Dr. Julce Gerberding, mevcut egilimin sürmesi durumunda obezite nedeniyle meydana gelen ölümlerin, yakin zamanda sigaranin etkilerini geride birakacagini söyledi.

ABD Saglik Bakani Tommy Thompson da yeni raporla ilgili olarak Washington’da düzenledigi basin toplantisinda, sigaraya karsi düzenlenen kampanyalarin son yillarda basarili sonuçlar verdigini belirterek, “Sismanliga karsi da benzer bir savas açmaliyiz. Insanlara daha az yemeyi ve spor yapmayi özendirecek kampanyalar hazirlayacagiz” diye konustu.

Saglik Bakani Thompson, sismanligin artmasina yol açan nedenler arasinda, Amerikalilarin “fast food” aliskanligini, giderek yükselen bilgisayar kullanimini ve spora verilen önemin azalmasini saydi.

Thompson ve diger yetkililerin verdigi bilgiye göre, bugün her 3 Amerikali’dan 2’si, “olmasi gerekenden agir” veya sisman seklinde degerlendiriliyor. 9 milyon Amerikali çocuk da obez kategorisinde sayiliyor.

CDC’nin arastirmasinda, sismanlik ve sigaradan sonra hareketsizligin de zararlarindan söz edilerek, bu 3 faktörün, kalp krizi, kanser, beyin kanamasi ve seker hastaliginda büyük etkisi bulundugu vurgulandi.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası