Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglikli saçlar için öneriler

Uzmanlar, saglikli ve isiltili saçlara kavusmak isteyenlere su önerilerde bulunuyor...

Saç tipinize, saçinizin durumuna uygun ürünler seçin. Saç tipinizden emin degilseniz kuaförünüze veya uzman teshisine basvurun.

Kuru saçlarin neme ihtiyaci vardir, bu sebeple etkili bir saç kremi her sampuanin kesinlikle olmazsa olmazi. Saçinizin kökleri disinda her yanina boydan boya uygulayin. Yaklasik 3 dakika bekleyin, ardindan kayganligi gidinceye dek durulayin. Saç maskeleri, isiltiyi arttirmak için muhtesem bir çözüm, ancak saçta 5 dakikadan uzun süre bekletildigi takdirde ise yarar. Kimyasal maddeler ve saç kurutma makinesiyle asiri derecede kurutma en aza indirilmeli. Kullanilan ürünlerdeki peroksit düzeyinin de az olmasina dikkat edilmeli. Boyamadan sonra saç renginin korunmasi için, daima boyali saçlar için gelistirilen ürünler kullanilmali. Bu ürünler alkol içermez ve pH dengesini korur, böylece saçin fazla kurumasinin önüne geçilir.

Saç serumlari, kirilan uçlari düzlestirmede son derece ise yarar. Parmaklarinizin arasina bir damla alarak, yipranmis saç uçlarina uygulayin. Hacimsiz saçlar çogu zaman fazla ürünün, özellikle de saç kremlerinin kullanilmasi sonucu ortaya çikar. Daha hafif bir ürüne geçin veya birkaç gün boyunca hiç kullanmayin. Saçlara hacim ve hareket kazandirmak amaciyla, saç diplerine (geri kalan yerlere degil) köpük sikin. Saç kurutma makinesiyle söyle bir kurutun.

Saç derisinde biriken "sebum" adli yag hücrelerinin fazlaligi, düzensiz sampuanlama, terleme veya hormonal dengesizlikten kaynaklaniyor olabilir. Saç derisindeki bezlerden gelen salgilar saç tellerinin üzerini kaplar, toz ve kirler saçta toplanir. Böylece saçiniz yagli, cansiz ve donuk görünüme bürünür. Çaresiz, saçinizi her gün arindirici bir sampuanla yikayin. Krem içermeyen sampuanlardan kullanin.

Saç türleri arasinda en yaygin olani budur. Dünya nüfusunun yaklasik yüzde 60'i degisen oranlarda dalgali saça sahiptir. Dalgali saç genellikle kuru olur, bu sebeple nemlendirici içeren sampuan ve kremlere gerek vardir. Islak saça uygulanan serumlar saç tellerini yumusatir. Serum ve köpükler saçtaki kivrimlari vurgular. Saçin islakken düz taranmasi, jöle sürülmesi ve kendi kendine kurumaya birakilmasi da izlenebilecek baska bir yöntemdir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası