Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglikli saçlar için öneriler

Uzmanlar, saglikli ve isiltili saçlara kavusmak isteyenlere su önerilerde bulunuyor...

Saç tipinize, saçinizin durumuna uygun ürünler seçin. Saç tipinizden emin degilseniz kuaförünüze veya uzman teshisine basvurun.

Kuru saçlarin neme ihtiyaci vardir, bu sebeple etkili bir saç kremi her sampuanin kesinlikle olmazsa olmazi. Saçinizin kökleri disinda her yanina boydan boya uygulayin. Yaklasik 3 dakika bekleyin, ardindan kayganligi gidinceye dek durulayin. Saç maskeleri, isiltiyi arttirmak için muhtesem bir çözüm, ancak saçta 5 dakikadan uzun süre bekletildigi takdirde ise yarar. Kimyasal maddeler ve saç kurutma makinesiyle asiri derecede kurutma en aza indirilmeli. Kullanilan ürünlerdeki peroksit düzeyinin de az olmasina dikkat edilmeli. Boyamadan sonra saç renginin korunmasi için, daima boyali saçlar için gelistirilen ürünler kullanilmali. Bu ürünler alkol içermez ve pH dengesini korur, böylece saçin fazla kurumasinin önüne geçilir.

Saç serumlari, kirilan uçlari düzlestirmede son derece ise yarar. Parmaklarinizin arasina bir damla alarak, yipranmis saç uçlarina uygulayin. Hacimsiz saçlar çogu zaman fazla ürünün, özellikle de saç kremlerinin kullanilmasi sonucu ortaya çikar. Daha hafif bir ürüne geçin veya birkaç gün boyunca hiç kullanmayin. Saçlara hacim ve hareket kazandirmak amaciyla, saç diplerine (geri kalan yerlere degil) köpük sikin. Saç kurutma makinesiyle söyle bir kurutun.

Saç derisinde biriken "sebum" adli yag hücrelerinin fazlaligi, düzensiz sampuanlama, terleme veya hormonal dengesizlikten kaynaklaniyor olabilir. Saç derisindeki bezlerden gelen salgilar saç tellerinin üzerini kaplar, toz ve kirler saçta toplanir. Böylece saçiniz yagli, cansiz ve donuk görünüme bürünür. Çaresiz, saçinizi her gün arindirici bir sampuanla yikayin. Krem içermeyen sampuanlardan kullanin.

Saç türleri arasinda en yaygin olani budur. Dünya nüfusunun yaklasik yüzde 60'i degisen oranlarda dalgali saça sahiptir. Dalgali saç genellikle kuru olur, bu sebeple nemlendirici içeren sampuan ve kremlere gerek vardir. Islak saça uygulanan serumlar saç tellerini yumusatir. Serum ve köpükler saçtaki kivrimlari vurgular. Saçin islakken düz taranmasi, jöle sürülmesi ve kendi kendine kurumaya birakilmasi da izlenebilecek baska bir yöntemdir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası