Uzmanlara göre brokoli, portakal, yulaf, domates, somon baligi, bezelye, ceviz, çay üzümü, yogurt,">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ömrü uzatmanin 14 ayri yolu

Uzmanlara göre, "Süper Yiyecekler" olarak adlandirilan 14 temel besin maddesi ömrü uzatiyor.

Uzmanlara göre brokoli, portakal, yulaf, domates, somon baligi, bezelye, ceviz, çay üzümü, yogurt, bal kabagi, soya fasulyesi, hindi, ispanak ve çayi haftada en az 4 kez tüketmek estetik gençlesmeyle es degerde, ayrica saglikli ve uzun bir ömür sagliyor.

"Süper Yiyecekler" olarak adlandirilan 14 temel besin ürünü Californiali bir doktor tarafindan daha önce hastalarina önerilmisti. Avustralyali doktor ve alternatif tip uzmanlarinin da önerdikleri bu 14 yiyecekten brokolinin gögüs ve prostat kanserlerine, portakalin da C vitamini deposu olmasiyla tüm kanserlere karsi koruyucu özelligi bulunuyor. Yulaf ise kan basincini dengeleme ve kilo almayi durdurma özelligi ile öneriliyor. Bögürtlen olarak da bilinen çay üzümü, soya fasulyesi, ispanak, yesil veya siyah çay, hindi eti, ceviz ve yogurt ise yogun vitamin içerdikleri için özellikle yasli kisilerin saglikli ve dinç olmalarini sagliyor.

Avustralyali Plastik Cerrah Dr. Steve Pratt, yaklasik 20 yildir, yaptigi güzellik operasyonlarindan sonra bu yiyeceklerin yer aldigi bir diyeti hastalarina verdigini belirterek, hepsinin periyodik olarak yenmesiyle birçok saglik sorununun kolaylikla çözüme kavusacagini ve derinin gençlesecegini öne sürdü. Pratt, bu 14 ayri yiyecekten her birinin haftada en az 4 kez yenilmesi gerektigini söyledi.

Eternal Health adli kitabin yazari Dr. Michael Elstein ise "Hindi etinin neden yasliligi önledigini çözemedim. Fakat beyaz et vejeteryan olmayanlar için oldukça saglikli" dedi. Bu yiyeceklerin anti-oksidan içerdigi için vücut sisteminin hastaliklarla savasinda yardimci oldugunu ifade eden Elstein, "Yaslandikça gögüs ve prostat kanseri riski artar. Önlemenin tek yolu da yüksek oranda anti-oksidan içeren ve zengin vitamine sahip olan bu yiyecekleri tüketmektir" dedi.

Ispanak ve ceviz kolesterolü düsürmek için önerilirken, yesil çayin yaglari yakmak ve yetiskinlerde obeziteyi önlemek için ideal oldugu savunuldu. Omega 3 yagi içeren somon baliginin ise kalp krizini önleme ve beyin hücrelerinin çalistirilmasi ile depresyona karsi birebir oldugu öne sürüldü. Özellikle yaslilarin ispanak yemekten vazgeçmemeleri gerektigine dikkat çeken uzmanlar, ispanagin gözün görme yetenegini gelistirdigini ve karacigere yardimci oldugunu kaydetti.

Estetik ameliyatlarin insanlari genç gösterdigini fakat genç hissettiremedigini savunan uzman doktorlar, "Vücut sagliksizsa, genç görünmenin bir önemi ve faydasi yok" diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası