Uzmanlara göre brokoli, portakal, yulaf, domates, somon baligi, bezelye, ceviz, çay üzümü, yogurt,">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ömrü uzatmanin 14 ayri yolu

Uzmanlara göre, "Süper Yiyecekler" olarak adlandirilan 14 temel besin maddesi ömrü uzatiyor.

Uzmanlara göre brokoli, portakal, yulaf, domates, somon baligi, bezelye, ceviz, çay üzümü, yogurt, bal kabagi, soya fasulyesi, hindi, ispanak ve çayi haftada en az 4 kez tüketmek estetik gençlesmeyle es degerde, ayrica saglikli ve uzun bir ömür sagliyor.

"Süper Yiyecekler" olarak adlandirilan 14 temel besin ürünü Californiali bir doktor tarafindan daha önce hastalarina önerilmisti. Avustralyali doktor ve alternatif tip uzmanlarinin da önerdikleri bu 14 yiyecekten brokolinin gögüs ve prostat kanserlerine, portakalin da C vitamini deposu olmasiyla tüm kanserlere karsi koruyucu özelligi bulunuyor. Yulaf ise kan basincini dengeleme ve kilo almayi durdurma özelligi ile öneriliyor. Bögürtlen olarak da bilinen çay üzümü, soya fasulyesi, ispanak, yesil veya siyah çay, hindi eti, ceviz ve yogurt ise yogun vitamin içerdikleri için özellikle yasli kisilerin saglikli ve dinç olmalarini sagliyor.

Avustralyali Plastik Cerrah Dr. Steve Pratt, yaklasik 20 yildir, yaptigi güzellik operasyonlarindan sonra bu yiyeceklerin yer aldigi bir diyeti hastalarina verdigini belirterek, hepsinin periyodik olarak yenmesiyle birçok saglik sorununun kolaylikla çözüme kavusacagini ve derinin gençlesecegini öne sürdü. Pratt, bu 14 ayri yiyecekten her birinin haftada en az 4 kez yenilmesi gerektigini söyledi.

Eternal Health adli kitabin yazari Dr. Michael Elstein ise "Hindi etinin neden yasliligi önledigini çözemedim. Fakat beyaz et vejeteryan olmayanlar için oldukça saglikli" dedi. Bu yiyeceklerin anti-oksidan içerdigi için vücut sisteminin hastaliklarla savasinda yardimci oldugunu ifade eden Elstein, "Yaslandikça gögüs ve prostat kanseri riski artar. Önlemenin tek yolu da yüksek oranda anti-oksidan içeren ve zengin vitamine sahip olan bu yiyecekleri tüketmektir" dedi.

Ispanak ve ceviz kolesterolü düsürmek için önerilirken, yesil çayin yaglari yakmak ve yetiskinlerde obeziteyi önlemek için ideal oldugu savunuldu. Omega 3 yagi içeren somon baliginin ise kalp krizini önleme ve beyin hücrelerinin çalistirilmasi ile depresyona karsi birebir oldugu öne sürüldü. Özellikle yaslilarin ispanak yemekten vazgeçmemeleri gerektigine dikkat çeken uzmanlar, ispanagin gözün görme yetenegini gelistirdigini ve karacigere yardimci oldugunu kaydetti.

Estetik ameliyatlarin insanlari genç gösterdigini fakat genç hissettiremedigini savunan uzman doktorlar, "Vücut sagliksizsa, genç görünmenin bir önemi ve faydasi yok" diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası