Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dünyada bir ilk gerçeklesiyor

Ilk defa tüm vücut görüntülemede kullanilacak olan cihaz, ameliyathanede ölüm riskini sifirliyor.

Acibadem Kozyatagi Hastanesi, Siemens Tip Çözümleri ile yaptigi isbirligi anlasmasi çerçevesinde, dünyada ilk defa ameliyathanesinde 3 Tesla intraoperatif MR cihazini kullanarak tip dünyasinda çigir açacak bir ilke imza atiyor. 3 Tesla MR cihazi ile alinacak olan sonuçlarla tip dünyasina know-how saglayacak olan Acibadem Hastanesi Kozyatagi, intra-operatif MR konusunda dünyada bir referans merkezi olacak.

Türkiye'de ilk defa tüm vücut görüntülemede kullanilacak olan 3 Tesla MR cihazi, daha önce kullanilan 1.5 Tesla MR cihazina göre, daha fazla manyetik alan gücü yaratarak dokulardan daha fazla sinyal alinmasini sagliyor. Böylece gerek ameliyat öncesi, gerekse ameliyat sirasinda daha saglikli veriler elde edilebiliyor. Özellikle beyin ameliyatlarinda hayati önem tasiyan bu teknolojiyle görüntüleme süresi oldukça kisaldigindan cerrah ihtiyaç duydugu her noktada, hastayi uyandirmadan ve ameliyat bölgesini kapatmadan tamamen steril bir ortamda tetkik yapabiliyor. Bu da cerraha ulasilmasi zor bölgelerde bile tümörün büyüklügü ve yönü konusunda bir fikir veriyor.

Anlasma kapsaminda Siemens Magnetom TRIO cihazi dogrudan ameliyathaneye kurulacak ve operasyon esnasinda hasta, yardimci ekipmanlar ve çok hassas özel tasima sistemleri sayesinde her an MR görüntüsü alinabilecek sekilde gözetim altinda olacaktir. Dünyada ilk olacak bu kapsamli sistem Siemens Almanya merkez tarafindan sürekli desteklenerek, MR görüntüleme tekniklerinin gelistirilmesi ve klinik çalismalara uygun hale getirilmesi açisindan bir referans merkezi olacaktir.

Siemens ile imzalanan anlasmanin yani sira Acibadem Saglik Grubu,Massachusetts General Hospital ile de bir isbirligi içine giriyor. Massachusetts General Hospital, ileri MR tekniklerine yönelik özel yazilimlar gelistirmektedir. Bu yazilimlardan özellikle insan beyninin görüntülenmesi ile ilgili ileri MR tekniklerini de Acibadem Saglik Grubu ile paylasarak, bu tibbi yazilimin daha genis çapli olarak kullanilmasi ve tüm dünya tip literatüründe beyin görüntüleme alanindaki arastirmalarda ilerleme kaydedilmesi amaç edinilmistir.

2004 basinda hizmete girmesi planlanan Acibadem Hastanesi Kozyatagi (Onkolojik ve Nörolojik Bilimler Hastanesi) tüm tip dallarinin yani sira özellikle onkoloji ve nörolojik bilimler üzerine enstitü düzeyinde hizmet sunacaktir. 12.000 m2'lik kapali alani ile toplam 12 kattan olusan hastane, 70 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; birçok alanda uygulama ve arastirmalar yapilacak, uzman kadrolarla her türlü kanser cerrahisi uygulanacak ve kemik iligi nakli, kemoterapi, radyoterapi alanlarinda en ileri teknoloji, çagdas tibbi uygulamalarla birlikte sunulacaktir. Özellikle kanser tani ve tedavisine yönelik gastroenteroloji hizmetleri ile diger temel tip dallarinda da hizmet verilecektir.

Siemens Tip Çözümleri , saglik endüstrisinin dünyadaki en büyük tedarikçi firmalarindan biridir. Firma, çözüm ortagi olarak adlandirdigi müsterilerinin, gözle görülür güçlü klinik ve finansal sonuçlari almalarini saglamak için gelismis tip teknolojisi, saglik bilgi sistemleri ve satis sonrasi hizmetleri bir araya getirip çözüm sunmasi ile taninmaktadir. 10 ilde bulunan destek noktalari ile Siemens Tip Çözümleri Türkiye'de konusunda lider firmadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası