Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dünyada bir ilk gerçeklesiyor

Ilk defa tüm vücut görüntülemede kullanilacak olan cihaz, ameliyathanede ölüm riskini sifirliyor.

Acibadem Kozyatagi Hastanesi, Siemens Tip Çözümleri ile yaptigi isbirligi anlasmasi çerçevesinde, dünyada ilk defa ameliyathanesinde 3 Tesla intraoperatif MR cihazini kullanarak tip dünyasinda çigir açacak bir ilke imza atiyor. 3 Tesla MR cihazi ile alinacak olan sonuçlarla tip dünyasina know-how saglayacak olan Acibadem Hastanesi Kozyatagi, intra-operatif MR konusunda dünyada bir referans merkezi olacak.

Türkiye'de ilk defa tüm vücut görüntülemede kullanilacak olan 3 Tesla MR cihazi, daha önce kullanilan 1.5 Tesla MR cihazina göre, daha fazla manyetik alan gücü yaratarak dokulardan daha fazla sinyal alinmasini sagliyor. Böylece gerek ameliyat öncesi, gerekse ameliyat sirasinda daha saglikli veriler elde edilebiliyor. Özellikle beyin ameliyatlarinda hayati önem tasiyan bu teknolojiyle görüntüleme süresi oldukça kisaldigindan cerrah ihtiyaç duydugu her noktada, hastayi uyandirmadan ve ameliyat bölgesini kapatmadan tamamen steril bir ortamda tetkik yapabiliyor. Bu da cerraha ulasilmasi zor bölgelerde bile tümörün büyüklügü ve yönü konusunda bir fikir veriyor.

Anlasma kapsaminda Siemens Magnetom TRIO cihazi dogrudan ameliyathaneye kurulacak ve operasyon esnasinda hasta, yardimci ekipmanlar ve çok hassas özel tasima sistemleri sayesinde her an MR görüntüsü alinabilecek sekilde gözetim altinda olacaktir. Dünyada ilk olacak bu kapsamli sistem Siemens Almanya merkez tarafindan sürekli desteklenerek, MR görüntüleme tekniklerinin gelistirilmesi ve klinik çalismalara uygun hale getirilmesi açisindan bir referans merkezi olacaktir.

Siemens ile imzalanan anlasmanin yani sira Acibadem Saglik Grubu,Massachusetts General Hospital ile de bir isbirligi içine giriyor. Massachusetts General Hospital, ileri MR tekniklerine yönelik özel yazilimlar gelistirmektedir. Bu yazilimlardan özellikle insan beyninin görüntülenmesi ile ilgili ileri MR tekniklerini de Acibadem Saglik Grubu ile paylasarak, bu tibbi yazilimin daha genis çapli olarak kullanilmasi ve tüm dünya tip literatüründe beyin görüntüleme alanindaki arastirmalarda ilerleme kaydedilmesi amaç edinilmistir.

2004 basinda hizmete girmesi planlanan Acibadem Hastanesi Kozyatagi (Onkolojik ve Nörolojik Bilimler Hastanesi) tüm tip dallarinin yani sira özellikle onkoloji ve nörolojik bilimler üzerine enstitü düzeyinde hizmet sunacaktir. 12.000 m2'lik kapali alani ile toplam 12 kattan olusan hastane, 70 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; birçok alanda uygulama ve arastirmalar yapilacak, uzman kadrolarla her türlü kanser cerrahisi uygulanacak ve kemik iligi nakli, kemoterapi, radyoterapi alanlarinda en ileri teknoloji, çagdas tibbi uygulamalarla birlikte sunulacaktir. Özellikle kanser tani ve tedavisine yönelik gastroenteroloji hizmetleri ile diger temel tip dallarinda da hizmet verilecektir.

Siemens Tip Çözümleri , saglik endüstrisinin dünyadaki en büyük tedarikçi firmalarindan biridir. Firma, çözüm ortagi olarak adlandirdigi müsterilerinin, gözle görülür güçlü klinik ve finansal sonuçlari almalarini saglamak için gelismis tip teknolojisi, saglik bilgi sistemleri ve satis sonrasi hizmetleri bir araya getirip çözüm sunmasi ile taninmaktadir. 10 ilde bulunan destek noktalari ile Siemens Tip Çözümleri Türkiye'de konusunda lider firmadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası