Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Siyasilerin çocuklari uyusuyor!

Siringanin ucu, uyusturucuyla mücadeleyi pek de önemsemeyen siyasilerin ailelerine kadar uzandi.

Aksiyon Dergisi'nden M.Yasar Durukan'in Istanbul’da önemli bir kurumda görevli bir uyusturucu uzmanindan edindigi bilgiye göre, siyasilerin çocuklari uyusturucu batagina düstü. Bir siyasi partide yöneticilik yapan iki kisinin 20’li yaslardaki çocuklari amfetamin (ecstasy) ve ileri derecede esrar bagimlisi oldu. Esnaflik yapan gençler, gördükleri hayaller, duyduklari sesler nedeniyle islerine gidemez hale geldi.

Geri dönülmez beyin hasarlari ve ölüm tehlikesi belirince tedavilerine baslandi. Bu siyasi partinin adini çesitli spekülasyonlara neden olmamak ve etik açidan uygun bulmadigimiz için açiklamiyoruz. Ancak, tedavi altina alinan ama isimleri gizli tutulan bagimlilarin kimliklerine baktigimizda uyusturucunun, toplumun farkli kesimlerinde çok ilginç bir rota çizdigini söyleyebiliriz.

Türkiye, Avrupa’da yüzde 20’lere tirmanarak yasanan uyusturucu patlamasinin ardindan bakti. Yillar geçti, bu sefer Türkiye ayni sosyal belayla karsi karsiya kaldi. Bundan sonra olacaklari Doç. Dr. Arif Verimli’den dinliyoruz: “Gençligin yüzde 20’ye tirmanmasi içten bile degil. Ben bekliyorum. Böyle bir tehlike bizi beklerken önlem alma konusunda organize olamama, bilimsel bir temele dayanmayan mücadele programi her zaman basarisizliga mahkumdur. Oraya buraya beyaz bez afis asarak, Emniyet, Diyanet, saglik kuruluslari kitapçik bastirarak mücadele yürütülmez.

Kaçakçilikla mücadele bir devlet politikasi olmalidir. Degisen emniyet müdürlerine göre uygulanan bir politika olamaz. Bir bilimsel kurulun bilimsel önerileriyle alinacak siyasi kararlara ihtiyaç var. Dolayisiyla önümüzdeki günlerde güzel yüzlü kurbanlarimiz olacak. Bu kaçinilmaz. Taninan isimler ölecek!”

Doç. Dr. Verimli’nin söyledikleri, seri ölümlerle sarsilan Türkiye için ürkütücü. Verimli daha fazla açiklama yapmak istemiyor. Uyusturucu dünyasinin önemli bir ayaginda bulunan Verimli’nin sözleri yeterince açik. Bu uyarilarin Ankara’da gerekli yankiyi bulmasini umuyoruz.

Peki siz uyusturucu karsisindaki durusunuzu belirlediniz mi? Kararsizsaniz üç önerimiz var. Sokakta ölenlerin baskalarinin çocuklari oldugunu düsünüp bu drami yasamamis olmanin verdigi garip mutluluk hissiyle yasaminiza devam edin. Uyusturucu karsiti kuruluslardan birine gidip üye olun veya sadece bilgi sahibi olun. En garantili yolu seçmek isterseniz; kanunen yasaklanmis bir maddeye el uzatmayan, yasalari zorlamayan bir çocuk yetistirin.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05523060624

AB RH POZİTİF

Tarih: 8/24/2019 10:31:02 AM
ONUR KURT
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası