Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Siyasilerin çocuklari uyusuyor!

Siringanin ucu, uyusturucuyla mücadeleyi pek de önemsemeyen siyasilerin ailelerine kadar uzandi.

Aksiyon Dergisi'nden M.Yasar Durukan'in Istanbul’da önemli bir kurumda görevli bir uyusturucu uzmanindan edindigi bilgiye göre, siyasilerin çocuklari uyusturucu batagina düstü. Bir siyasi partide yöneticilik yapan iki kisinin 20’li yaslardaki çocuklari amfetamin (ecstasy) ve ileri derecede esrar bagimlisi oldu. Esnaflik yapan gençler, gördükleri hayaller, duyduklari sesler nedeniyle islerine gidemez hale geldi.

Geri dönülmez beyin hasarlari ve ölüm tehlikesi belirince tedavilerine baslandi. Bu siyasi partinin adini çesitli spekülasyonlara neden olmamak ve etik açidan uygun bulmadigimiz için açiklamiyoruz. Ancak, tedavi altina alinan ama isimleri gizli tutulan bagimlilarin kimliklerine baktigimizda uyusturucunun, toplumun farkli kesimlerinde çok ilginç bir rota çizdigini söyleyebiliriz.

Türkiye, Avrupa’da yüzde 20’lere tirmanarak yasanan uyusturucu patlamasinin ardindan bakti. Yillar geçti, bu sefer Türkiye ayni sosyal belayla karsi karsiya kaldi. Bundan sonra olacaklari Doç. Dr. Arif Verimli’den dinliyoruz: “Gençligin yüzde 20’ye tirmanmasi içten bile degil. Ben bekliyorum. Böyle bir tehlike bizi beklerken önlem alma konusunda organize olamama, bilimsel bir temele dayanmayan mücadele programi her zaman basarisizliga mahkumdur. Oraya buraya beyaz bez afis asarak, Emniyet, Diyanet, saglik kuruluslari kitapçik bastirarak mücadele yürütülmez.

Kaçakçilikla mücadele bir devlet politikasi olmalidir. Degisen emniyet müdürlerine göre uygulanan bir politika olamaz. Bir bilimsel kurulun bilimsel önerileriyle alinacak siyasi kararlara ihtiyaç var. Dolayisiyla önümüzdeki günlerde güzel yüzlü kurbanlarimiz olacak. Bu kaçinilmaz. Taninan isimler ölecek!”

Doç. Dr. Verimli’nin söyledikleri, seri ölümlerle sarsilan Türkiye için ürkütücü. Verimli daha fazla açiklama yapmak istemiyor. Uyusturucu dünyasinin önemli bir ayaginda bulunan Verimli’nin sözleri yeterince açik. Bu uyarilarin Ankara’da gerekli yankiyi bulmasini umuyoruz.

Peki siz uyusturucu karsisindaki durusunuzu belirlediniz mi? Kararsizsaniz üç önerimiz var. Sokakta ölenlerin baskalarinin çocuklari oldugunu düsünüp bu drami yasamamis olmanin verdigi garip mutluluk hissiyle yasaminiza devam edin. Uyusturucu karsiti kuruluslardan birine gidip üye olun veya sadece bilgi sahibi olun. En garantili yolu seçmek isterseniz; kanunen yasaklanmis bir maddeye el uzatmayan, yasalari zorlamayan bir çocuk yetistirin.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası