Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ingiliz hükümeti çocuklarda obeziteye karsi kampanya baslatiyor

Ingiltere’de hükümet, okul çagindaki çocuklarda görülen asiri sismanlik sorununun asilabilmesi için kampanya baslatiyor.

Ülkenin çesitli yerlerinden seçilecek 500 okulda baslatilacak pilot uygulama sirasinda, kantinlerde ve otomatik makinelerde satilan, fazla kalori içeren yiyecek ve içecek tüketimi önlenmeye çalisilacak. Kampanya sirasinda anne ve babalara da, çocuklarinin beslenme çantalarina koyduklari yiyeceklerin nasil daha saglikli hale getirilebilecegi konusunda bilgi verilecek.

Hükümet, kampanya baslatma kararini, her geçen gün daha çok sayida çocuk ve gencin obezite sorunu yasamasi ve ileride saglik sorunlariyla karsilasma ihtimalinin artmasi nedeniyle verdi.

Yapilan istatistikler, Ingiltere’de halen 6 yas grubundaki her 12 çocuktan birinin asiri sisman oldugunu, bu çocuklarin 15 yasina geldiklerinde sismanlarin oraninin her 7 çocuktan birine yükseldigini gösteriyor.

Ingiltere’nin kamu sagligindan sorumlu Saglik Bakan Yardimcisi Melanie Johnson, yaptigi açiklamada, asiri sismanligi yenmenin önemine isaret ederken, “Halen Ingiltere’de her yil 31 bin kisi sismanliga bagli hastaliklar yüzünden yasamini yitiriyor” dedi.

Çocukluk dönemindeki obezitenin ileri yaslarda kalp, seker ve kanser hastaliklarina yol açabildigine dikkati çeken Johnson, geçen yil okullarda çocuklara her gün bir porsiyon meyve dagittiklarini hatirlatti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası