Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


``Halk Sagligi Egitim ve Arastirma Merkezi`` Hizmete Basladi

Uludag Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran, merkezlerin hizmete baslamasi dolayisiyla düzenlenen törende, üniversite ve kent isbirliginin önemine isaret ederek, üniversitelerin, kültür sanat faaliyetleri düzenleyerek, kamu kurumlari ve sanayi ile isbirligi yaparak, bulunduklari kentin kalkinmasina katki sagladiklarini belirtti. Nilüfer Belediyesi ile ortaklasa yürütülen projenin de bu kapsamda ele alinmasi gerektigini kaydeden Yurtkuran, 4 ayri merkez kurularak yürütülecek çalisma için her iki kurumun da maddi ve personel yönünden büyük külfetler üstlendigini söyledi.


Nilüfer Belediye Baskani Mustafa Bozbey de saglikli kentler yaratmanin, yerel yönetimlerin temel görevi oldugunu anlatarak, bu çalisma ile çagdas insanin ihtiyaçlarina cevap verecek ve insanca yasama olanagi sunacak bir yapinin temellerinin atildigina isaret etti. Bozbey, kurulan 4 merkezde, 11 mahalle halkina temel saglik hizmeti ve saglik egitimi verilmesinin yani sira bilimsel arastirmalar yapilarak, toplum sagliginin daha iyiye götürülmesinin hedeflendigini kaydetti.


Uludag Üniversitesi ve Nilüfer Belediyesi arasinda 30 Kasim 2001`de imzalan protokol uyarinca, Ihsaniye, Fethiye, Alaattin Bey ve Ertugrul mahallelerinde kurulan Halk Sagligi Egitim ve Arastirma Merkezleri`nde, öncelikli olarak birinci kademe saglik hizmeti sunulacak.


Bölge halkina koruyucu saglik hizmetlerinin de verilecegi merkezlerde, Uludag Üniversitesi Tip Fakültesi son sinif ögrencileri 2 aylik süreler halinde çalisacak. Ögrencilerin hastane ortami disinda, saglik sorunlarinin giderilmesi konusunda deneyim kazanmalari ve bölgede yapilacak bilimsel arastirmalarla toplum sagliginin iyilestirilmesi çalismalarina katkida bulunmalari amaçlaniyor.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası