Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hükümet e-devlete saglikla geçiyor

Hükümet, egitim, saglik, dis ticaret, gümrük ve hukuka kadar, tüm kamu sektörünü bilgisayar ortamina aktarmak için e-devlet projesinin ilk adimini atti.

E-devlet Icra Kurulu, dünkü toplantisinda 73 maddelik e-devlet eylem plani için tüm kamuda elektronik takimlarin (e- takim) olusturulmasini karara bagladi. Bu eylem planinin öncelik listesinde, Saglik Bakanligi ön siraya alindi. Buna göre ulusal saglik kaydi olusturulmasi için saglikta elektronik dönüsüm yapilacak.

Basbakan Yardimcisi Abdüllatif Sener baskanliginda TÜBITAK, Telekomünikasyon Baskani, Türk Telekom Genel Müdürü, Türkiye Bilisim Vakfi, Türkiye Bilisim Dernegi'nin katilimiyla yapilan Icra Kurulu, dün ilk toplantisini yapti. Toplantinin açilisinda konusan Sener, bilgisayar okur- yazarliginin arttirilmasi ve vatandasin elektronik ortamda hiçbir bürokratik engele takilmadan kolayca kamu hizmeti almasini amaçlayan projenin 2004'ün sonuna kadar sonuçlandirilacagini kaydetti. Sener, ''kimlik numarasi, vergi numarasi ve sosyal güvenlik numarasinin'' 2004 yili sonuna kadar tek bir numarada birlesecegini açikladi.

''Bilgi Toplumu Stratejisi'' olusturulmasini amaçlayan eylem planinda, ''saglik alaninda elektronik ortam olusturulmasi'' na önem verilecek. Tüm hastalarin elektronik kayitlarinin tutulmasi, kan ve kan ürünlerinde ayni barkod etiketlemeye geçilmesi, elektronik hasta kaydi olusturulmasi amaçlanacak. Kayitlarin gizliligi için yasal düzenleme yapilacak.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası