Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sigara = Kanser

Uludag Üniversitesi Tip Fakültesi Gögüs Hastaliklari Ana Bilim Dali Ögretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Karadag sigara, egzoz dumani gibi nedenlerle kirlenen havanin akcigerlerdeki keseciklerde kana karistigini anlatti.

Bursa Büyüksehir Belediyesi Yerel Gündem 21 ve Kanserle Savas Dernegi isbirligiyle düzenlenen “Akciger Kanseri” konulu konferansta, Doç. Dr. Karadag, bunun akcigerlerde yaratacagi tahribat süresinin, kisilerin direnç düzeyine göre degisiklik gösterdigini belirtti. Doç. Dr. Karadag, halk arasinda “Su kisi 30 yil sigara içti. Ama, kanserden degil, kalpten öldü” gibi söylemlerin yaygin olduguna isaret ederek, “Biz de böyle kisiler için kanser olmaya ömrü vefa etmemis diyoruz” görüsünü dile getirdi.

Doç. Dr. Karadag, sigara içen her hastanin kanser riskini tasidigini belirterek, akciger kanserinin halsizlik, istahsizlik, kilo kaybi, nefes darligi, kan tükürme, uzun süreli ses kisikligi, hiçkirik, kemik agrilari, göz kapaginda düsme, vücudun su toplamasi, omuz agrisi ve gözbebeginde küçülme gibi belirtiler verdigini kaydetti.

Uludag Üniversitesi Tip Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Osman Manavoglu da kanserde erken teshisin önemine isaret etti. Iyi huylu tümörlerin, cerrahi olarak kolay erisilebilir yerde olmasi ve tamamen temizlenmesi halinde, hastanin kolayca sagligina kavustugunu anlatan Prof. Dr. Manavoglu, “Kanserden korkma, geç kalmaktan kork” sloganinin halen geçerli ve kesin tedavinin mümkün oldugunu sözlerine ekledi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası