Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kuru soguklar cildi kurutuyor

Havadaki nem oraninin azaldigi bugünlerde özellikle kadinlarin cildinde ortaya çikan kurumalar ve damarsal hastaliklar artiyor

Önlem olarak, banyodan sonra nemlendirici kullanilmasi ve soguktan olabildigince iyi korunulmasi öneriliyor.

Kuru soguklarin etkili oldugu bugünlerde özellikle kadinlarin cildinde ortaya çikan kurumalar ve damarsal hastaliklarin arttigi bildirildi. Konya Numune Hastanesi Cildiye Uzmani Alaaddin Atalik, havadaki nem oraninin giderek azaldigini, bunun cilt üzerinde olumsuz etkiler yaratabilecegini kaydetti. Havanin kuru olmasinin yani sira yas ilerledikçe de yag bezlerinin salgisinin düstügünü ve cildin ihtiyaç duydugu nemi alamadigini belirten Atalik, bunun sonucunda ciltte kurumalarin ortaya çiktigini anlatti.

Kuru soguklarin fazlaca etkisini gösterdigi bugünlerde cilt kurumalarinin özellikle kadinlarda daha çok görülecegini vurgulayan Atalik, sunlari söyledi: “Hava degisiklikleri de cildin kurumasinda çok etkili oluyor. Kuruyan ciltte çatlaklar, deri dökülmeleri meydana gelebilir. Cildin ihtiyaci olan nem saglanmazsa, tehlikeli sonuçlar dogurabilecek kurumalar, egzamaya kadar ilerleyebilir. Kadinlarda dolasim bozukluklari ile ilgili damarsal hastaliklar ortaya çikabilir. Ayrica, daha soguk günlerde cilt donmalari sonucu, burun, kulak ve parmak uçlarinda menekse moru renkler olusabilir. Bu renkler, önlem alinmamasi durumunda ilerleyen günlerde yaraya dönüsebilir.”

Atalik, soguklarda cildin korunabilmesi için öncelikle gereken nemi almasinin saglanmasi gerektigini ifade ederek, “Banyodan sonra düzenli sekilde nemlendirici kullanilmali, ayrica olabildigince siki giyinip, sogugun etkisi azaltilmalidir” dedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası