Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Türklerin yüzde 82’sinin disleri çürük

“Ipana Ücretsiz Agiz ve Dis Muayenesi”kampanyasina göre Türklerin yüzde 82’sinin disleri çürük

Türkiye’ye 46 yildir “Saglikli Gülüsler” sunan Ipana’nin Türkiye çapinda yürüttügü ücretsiz agiz ve dis sagligi kampanyasi sonuçlandi. Özel olarak hazirlanan mobil bir dis muayenehanesiyle gerçeklestirilen kampanya sonuçlarina göre, katilimcilarin yüzde 82’sinde dis çürügü tespit edilirken, yüzde 71’inde diseti problemi saptandi. Vatandaslarin neredeyse yarisinin ise agiz ve dis bakimlarini düzenli bir sekilde yapmadiklari ortaya çikti.

Kampanya çerçevesinde, modern bir dis muayenehanesi olarak tasarlanan mobil araçla, 3 ay gibi kisa bir sürede yaklasik 10 bin kisinin dis muayenesi tamamen ücretsiz olarak gerçeklestirildi. Ipana tarafindan 6 ilde ve 35 yerlesim biriminde yapilan muayenelerde saglikli bir agizda olmasi gereken 7 belirtli (çürüksüz dis kökleri, saglikli dis etleri, çürüksüz, lekesiz, tartarsiz ve plaksiz disler, ferah nefes) kontrol edildi ve Türk insaninin dis sagligi ve aliskanliklari hakkinda çarpici sonuçlara ulasildi. Kampanya boyunca muayene olan vatandaslara agiz sagligi için egitici brosür ile 7 dis problemine karsi tek bir çözüm sunan Ipana Komple Agiz Bakimi ürünü armagan edildi. Kampanyaya katilanlarin yüzde 82’sinde dis çürügü tespit edilirken, yüzde 71’inde diseti problemi saptandi. Kampanya sonuçlari katilimcilarin neredeyse yarisinin dislerini hiç firçalamadigini ya da çok nadir firçaladigini ortaya koydu.

Konuyla ilgili açiklama yapan P&G Dis Iliskiler Koordinatörü Hayrünnisa Aligil ise “Bu çalisma sonunda geldigimiz nokta çok da iç açici degil. Baslibasina bir saglik sorunu olan agiz, dis ve diseti problemleri ayni zamanda pek çok önemli hastaligin da habercisi. Ancak toplumumuzda agiz sagligi ne yazik ki yeterince önemsenmiyor. Bu nedenle devlet, üniversiteler ve sivil toplumla birlikte gerçeklestirdigimiz bütün projelerde agiz sagliginin önemini vurgulamayi ve bu konudaki bilinci artirmayi görev bildik. Bu yöndeki çabalarimiz artarak sürecek. Amacimiz Türkiye’deki herkesin saglikli gülüslere sahip olmasi.” dedi.

Ipana Komple Agiz Bakimi araci Marmaris, Bodrum, Çesme, Izmir, Denizli, Izmit, Ankara ve Istanbul’un merkezi noktalarinda vatandaslarin dis muayenelerini yapmisti.

Ayrintili Bilgi için: Leo PR/Tülin Kara, e-mail: tulin.kara@leoburnett.com.tr

Tel: (0212) 234 27 28/ Dhl: 141

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası