Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hastanemde çete var

Bashekim hastanede ilaç kaçirma, adam tehdit etme, biçaklama gibi olaylarin sikça yasandigini söyledi.

Dr. Lütfi Kirdar Kartal Egitim ve Arastirma Hastanesi Bashekimi Doç. Dr. Selami Albayrak savciliga basvurarak yardim istedi

DR. Lütfi Kirdar Kartal Egitim ve Arastirma Hastanesi Bashekimi Doç. Dr. Selami Albayrak, hastanesinde 'çok tehlikeli' bir çetenin bulundugunu belirterek, savciliktan yardim istedi. Albayrak, aralarinda hastanenin temizlik ihalesinin verildigi Çag Temizlik Sirketi'nin sorumlusu Kadir Özbay ile güvenlik görevlisi Özcan Mese 'nin de bulundugu 7 kisi hakkinda Kartal Cumhuriyet Savciligi'na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçesinin ilk kisminda hastanenin çevresinde bulunan eczane ve medikallere komisyon karsiligi reçete ile müsteri götüren 8-10 kisilik bir gurubun varligindan da bahseden Albayrak, "Yaslari 15 ila 30 arasinda degisen grubun basinda Serkan isimli birisi bulunmaktadir. Bunlar Çag Temizlik Sirketi'nde sorumlu olarak çalisan Kadir Özbay ile isbirligi yapmaktadirlar" dedi.

Çete üyelerinin hastanede mühür görevlisi olarak çalisan memuru tehdit ederek, usulsüz evrak mühürletmek istediklerini kaydeden Doç. Dr. Selami Albayrak dilekçesini söyle sürdürdü

"Daha önce de yine baska eczaci simsarlari tarafindan hastane bahçesinde güvenlik görevlimizi biçaklamislardir. Yemek firmasi müdürünü tehdit ederek zorla yemek istemisler ve arabasinin önünü kesmislerdir."

ILAÇ ÇALDILAR

Çete üyelerinin ameliyathanede görevli Baris Gül isimli personel ile sik sik görüstüklerini de ifade eden Albayrak, dilekçesinde "Bu eczaci simsarlari ameliyathane dolabindan camlari kirilarak çalinan malzemeleri, hastane disindaki medikalcilere satmaya kalkismislardir. Kendisinden süphelenilen Baris Gül, kendi istegiyle isten çikmistir" ifadelerine yer verdi.

Medikal ve eczaci simsarlarindan olusan çetenin hastanede baska kisiler ile de baglantisi olabilecegine dikkat çeken Bashekim, dilekçesinin sonunda "Ileride vahim olaylara sebebiyet vermemek ve çete olusturan bu grubun, hastane çalisanlarini güç gösterisi yaparak sindirmek, gayri yasal islem yapmalarini önlemek amaciyla gerekli islemlerin yapilmasini istiyorum" dedi.

SAVCI HAREKETE GEÇTI

Albayrak'in geçtigimiz Cuma günü verdigi dilekçe üzerine harekete geçen Kartal Cumhuriyet Savciligi da Kartal Ilçe Emniyet Müdürlügü'ne bir yazi yazarak, söz konusu dilekçede adi geçen sahislarin hemen ifadelerinin alinmasini istedi.

KARTAL HASTANESI'NIN SUÇ LISTESI KABARIK

Otoparkta cinayet islendi

5 Subat 1999 tarihinde Kartal Egitim ve Arastirma Hastanesi otoparkinda, mafyanin da karistigi rant kavgasinda eczaci kalfasi Yasin Dikilitas, Bashekim Mustafa Gülmen'in eski korumasi Kemal Kursun tarafindan otoparkta kafasina sikilan kursunla öldürülmüstü. Olay üzerine Bashekim Mustafa Gülmen istifa etmek zorunda kalmisti.

12 ameliyathane yandi

Kartal Egitim ve Arastirma Hastanesi ameliyathanesi 7 Mayis 1999 yilinda tamamen yanmisti. Istanbul Tabip Odasi Yönetim Kurulu, yanginla ilgili bir açiklama yaparak, 12 ameliyathanenin kül olmasina yol açan yanginin "ameliyathane giris kapisinin iç tarafinda bulunan malzemelerin içine konulan bir molotof kokteyliyle" basladigini ileri sürmüstü.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası