Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SARS’in önüne geçilemiyor

Hong Kong’da 3 kisi daha gizemli zatürree olarak adlandirilan Akut Solunum Yetmezligi Sendromu’ndan (SARS) öldü.

Hong Kong’da, “atipik” zatürree olarak da adlandirilan SARS hastaligindan toplam 35 kisi öldü, 1108 kisi hastalandi. Çin’in güneyinde çiktigi tahmin edilen SARS, 18 ülkeye yayildi. Geçen yil sonlarindan beri toplam 110 kisi hastaliktan öldü.

Vietnam’in baskenti Hanoi’de de, Vietnam asilli bir Fransiz doktorun SARS nedeniyle hayatini kaybettigi bildirildi. Fransa’nin Hanoi Büyükelçiligi’nin açiklamasinda, Dr. Nguyen Huu Boi’nin (69) Vietnam’da bu hastaliktan ölen 5. kisi oldugu belirtildi. Ölen 5 kisinin de Fransiz Hastanesi’nde görevli oldugu kaydedildi.

Vietnam’da hastaliga yakalanan ilk kisi olan Çin asilli bir Amerikali isadami, Subat ayi sonlarinda Fransiz Hastanesi’nde tedavi görmüstü. Hasta, taburcu edilmesinden sonra Hong Kong’da hayatini kaybetmisti.

Dünya Saglik Örgütü’ne göre, Vietnam’da 62 SARS vakasi görüldü.

HONG KONG’DA 61 SARS VAKASI DAHA GÖRÜLDÜ

Hong Kong’da yeni görülen yeni 61 vaka ile birlikte “akut solunum yetmezligi sendromu” (SARS) hastaligina yakalananlarin sayisi 1059’u buldu. Yetkililer, sadece son 2 günde görülen SARS vakasinin 89 oldugunu kaydettiler. Hong Kong Özel Idari Bölgesi Amiri Tung Chee-hwa, karantinada bulunanlar ve SARS hastalari ile yakin temasi olanlarin Hong Kong’dan ayrilmalarina izin verilmeyecegini kaydetti.

SARS ILK INGILIZ KURBANINI VERDI

Endonezya’da hastaneye kaldirilan 47 yasindaki bir Ingiliz isadaminin, SARS (Akut Solunum Yetmezligi Sendromu) adi verilen gizli zatürreeden öldügü açiklandi. Böylece Ingiltere’nin da hastaliga kurban veren ülkeler arasina girdigini dogrulayan Saglik Bakanligi yetkilileri, Endonezya’dan önce Hong Kong’a gittigi belirtilen isadaminin, SARS virüsünü buradan kapmis olabilecegine dikkati çekti.

Saglik Bakanligi yetkilileri, Ingiliz vatandaslarina yapilan “mecbur kalinmadikça Uzakdogu ülkelerine seyahat edilmemesi” çagrisini da yineledi. Ingiliz basini, bazi Uzakdogu ülkelerine seyahat edenler için karantina kosullari uygulayacagini açiklayan ABD’nin ardindan, Ingiltere’de de böyle bir karar alinabilecegini öne sürüyor.

Geçen yil Çin’in güneyinde ortaya çiktigina inanilan öldürücü virüsün tedavi yöntemi konusunda da halen bir ilerleme saglanmis degil.

HONG KONG KONSERLERI IPTAL

Ünlü Ingiliz Rock grubu Rolling Stones ile Rock sarkicisi Carlos Santana, Amerikali müzisyen Moby ve sarkici Andy Williams’dan sonra Ingiliz sarkici David Gray de 28 Nisan’daki Hong Kong konserini iptal etti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası