Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


En çok burnumuzu düzelttiriyoruz

Türkiye’de estetik veya saglik amaçli yapilan ameliyatlarda ilk sirayi basta burunun yeraldigi yüz bölgesi ameliyatlari aliyor.

25 ile 45 yas grubu insanlarda yogunlasan estetik talebin yüzde 90’ini kadinlar olusturuyor. Kadinlar, en çok burun, kas kaldirma ve vücuttaki yag dagilimini düzelten ameliyatlari, erkekler ise saç ekimi, göz torbalarinin aldirilmasi ve burun ameliyatlari yaptiriyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tip Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Necmettin Kutlu, Türkiye’de 1980’den sonra yayginlik kazanan estetik ameliyatlara olan talebin her yil arttigini söyledi. Prof. Dr. Kutlu, Türkiye’de pek çok hastanede estetik cerrahi müdahale yapildigini belirtti. Yillik müdahale sayisinin bilinmedigini ifade eden Prof. Dr. Kutlu, sunlari söyledi: “Türkiye’de devlet, SSK, tip fakülteleri, arastirma hastaneleri ile özel hastanelerde yapilabilen estetik ameliyatlara olan talep her yil artiyor. Türkiye’de plastik cerrahi alaninda yasanan gelismeler ve daha ekonomik olmasi nedeniyle özellikle Almanya, Avusturya ve Ingiltere’de yasayan Türk vatandaslari estetik ameliyatlar için Türkiye’yi tercih ediyor. Tip fakültelerinde estetik ameliyatlar 2 ile 2.5 milyar lira arasinda degisiyor.”

TALEBIN YÜZDE 90’INI KADINLAR OLUSTURUYOR

Estetik ameliyatlara olan talebin 25 ile 45 yas grubu insanlarda yogunluk kazandigini dile getiren Prof. Dr. Kutlu, söyle devam etti: “Bu ameliyatlara olan talebin yüzde 90’ini kadinlar olusturuyor. Türkiye’de plastik cerrahi alaninda estetik veya saglik amaçli yapilan ameliyatlarda ilk sirayi burun ameliyatlari, ikinci sirayi ise kas kaldirma, göz torbalarini aldirma, kirisikliklari gidermenin de içinde bulundugu yüz bölgesi ameliyatlari aliyor. Bu ameliyatlari kalça ve bacak bölgesi yaglarinin aldirilmasi, gögüs küçültme ve büyültme ameliyatlari, dolgu maddeleri kullanimi ve saç ekimi takip ediyor.”

ERKEKLER DAHA ÇOK SAÇ EKTIRIYOR

Kadinlarin en çok burun, kas kaldirma ve liposculpturing denilen vücuttaki yag dagilimini düzelterek vücut oranlarini yeniden saglama ameliyatlarini yaptirdigini belirten Prof. Dr. Kutlu, erkeklerin ise saç ekimi, göz torbalarinin aldirilmasi ve burun estetigi yaptirdigini söyledi.

Kutlu, plastik cerrahi alaninda yasanan gelismelerin Türkiye’de saglik turizmini canlandirabilecegine de isaret ederek, turizmcilerin konuya önem vermelerini istedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası