Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


En çok burnumuzu düzelttiriyoruz

Türkiye’de estetik veya saglik amaçli yapilan ameliyatlarda ilk sirayi basta burunun yeraldigi yüz bölgesi ameliyatlari aliyor.

25 ile 45 yas grubu insanlarda yogunlasan estetik talebin yüzde 90’ini kadinlar olusturuyor. Kadinlar, en çok burun, kas kaldirma ve vücuttaki yag dagilimini düzelten ameliyatlari, erkekler ise saç ekimi, göz torbalarinin aldirilmasi ve burun ameliyatlari yaptiriyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tip Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Necmettin Kutlu, Türkiye’de 1980’den sonra yayginlik kazanan estetik ameliyatlara olan talebin her yil arttigini söyledi. Prof. Dr. Kutlu, Türkiye’de pek çok hastanede estetik cerrahi müdahale yapildigini belirtti. Yillik müdahale sayisinin bilinmedigini ifade eden Prof. Dr. Kutlu, sunlari söyledi: “Türkiye’de devlet, SSK, tip fakülteleri, arastirma hastaneleri ile özel hastanelerde yapilabilen estetik ameliyatlara olan talep her yil artiyor. Türkiye’de plastik cerrahi alaninda yasanan gelismeler ve daha ekonomik olmasi nedeniyle özellikle Almanya, Avusturya ve Ingiltere’de yasayan Türk vatandaslari estetik ameliyatlar için Türkiye’yi tercih ediyor. Tip fakültelerinde estetik ameliyatlar 2 ile 2.5 milyar lira arasinda degisiyor.”

TALEBIN YÜZDE 90’INI KADINLAR OLUSTURUYOR

Estetik ameliyatlara olan talebin 25 ile 45 yas grubu insanlarda yogunluk kazandigini dile getiren Prof. Dr. Kutlu, söyle devam etti: “Bu ameliyatlara olan talebin yüzde 90’ini kadinlar olusturuyor. Türkiye’de plastik cerrahi alaninda estetik veya saglik amaçli yapilan ameliyatlarda ilk sirayi burun ameliyatlari, ikinci sirayi ise kas kaldirma, göz torbalarini aldirma, kirisikliklari gidermenin de içinde bulundugu yüz bölgesi ameliyatlari aliyor. Bu ameliyatlari kalça ve bacak bölgesi yaglarinin aldirilmasi, gögüs küçültme ve büyültme ameliyatlari, dolgu maddeleri kullanimi ve saç ekimi takip ediyor.”

ERKEKLER DAHA ÇOK SAÇ EKTIRIYOR

Kadinlarin en çok burun, kas kaldirma ve liposculpturing denilen vücuttaki yag dagilimini düzelterek vücut oranlarini yeniden saglama ameliyatlarini yaptirdigini belirten Prof. Dr. Kutlu, erkeklerin ise saç ekimi, göz torbalarinin aldirilmasi ve burun estetigi yaptirdigini söyledi.

Kutlu, plastik cerrahi alaninda yasanan gelismelerin Türkiye’de saglik turizmini canlandirabilecegine de isaret ederek, turizmcilerin konuya önem vermelerini istedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası