Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


En çok burnumuzu düzelttiriyoruz

Türkiye’de estetik veya saglik amaçli yapilan ameliyatlarda ilk sirayi basta burunun yeraldigi yüz bölgesi ameliyatlari aliyor.

25 ile 45 yas grubu insanlarda yogunlasan estetik talebin yüzde 90’ini kadinlar olusturuyor. Kadinlar, en çok burun, kas kaldirma ve vücuttaki yag dagilimini düzelten ameliyatlari, erkekler ise saç ekimi, göz torbalarinin aldirilmasi ve burun ameliyatlari yaptiriyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tip Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Necmettin Kutlu, Türkiye’de 1980’den sonra yayginlik kazanan estetik ameliyatlara olan talebin her yil arttigini söyledi. Prof. Dr. Kutlu, Türkiye’de pek çok hastanede estetik cerrahi müdahale yapildigini belirtti. Yillik müdahale sayisinin bilinmedigini ifade eden Prof. Dr. Kutlu, sunlari söyledi: “Türkiye’de devlet, SSK, tip fakülteleri, arastirma hastaneleri ile özel hastanelerde yapilabilen estetik ameliyatlara olan talep her yil artiyor. Türkiye’de plastik cerrahi alaninda yasanan gelismeler ve daha ekonomik olmasi nedeniyle özellikle Almanya, Avusturya ve Ingiltere’de yasayan Türk vatandaslari estetik ameliyatlar için Türkiye’yi tercih ediyor. Tip fakültelerinde estetik ameliyatlar 2 ile 2.5 milyar lira arasinda degisiyor.”

TALEBIN YÜZDE 90’INI KADINLAR OLUSTURUYOR

Estetik ameliyatlara olan talebin 25 ile 45 yas grubu insanlarda yogunluk kazandigini dile getiren Prof. Dr. Kutlu, söyle devam etti: “Bu ameliyatlara olan talebin yüzde 90’ini kadinlar olusturuyor. Türkiye’de plastik cerrahi alaninda estetik veya saglik amaçli yapilan ameliyatlarda ilk sirayi burun ameliyatlari, ikinci sirayi ise kas kaldirma, göz torbalarini aldirma, kirisikliklari gidermenin de içinde bulundugu yüz bölgesi ameliyatlari aliyor. Bu ameliyatlari kalça ve bacak bölgesi yaglarinin aldirilmasi, gögüs küçültme ve büyültme ameliyatlari, dolgu maddeleri kullanimi ve saç ekimi takip ediyor.”

ERKEKLER DAHA ÇOK SAÇ EKTIRIYOR

Kadinlarin en çok burun, kas kaldirma ve liposculpturing denilen vücuttaki yag dagilimini düzelterek vücut oranlarini yeniden saglama ameliyatlarini yaptirdigini belirten Prof. Dr. Kutlu, erkeklerin ise saç ekimi, göz torbalarinin aldirilmasi ve burun estetigi yaptirdigini söyledi.

Kutlu, plastik cerrahi alaninda yasanan gelismelerin Türkiye’de saglik turizmini canlandirabilecegine de isaret ederek, turizmcilerin konuya önem vermelerini istedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası