Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Süs havuzlari sagligi tehdit ediyor

Park ve bahçelerdeki kirli süs havuzlarinda serinlemek isteyen çocuklarin sagliginin tehdit altinda oldugu bildirildi.

Her türlü mikrobun bulundugu havuzlara giren çocuklarin göz, kulak ve idrar yollari iltihabi hastaliklarina yakalanma riskleri çok fazla. Bu arada, basta ishal olmak üzere mide ve bagirsak rahatsizliklari da meydana geliyor.

Hava sicakliginin 40 derecenin üzerine çiktigi Gaziantep’te, özellikle ögle saatlerinde sicaktan bunalanlar, serinlemek için degisik yöntemler uygulayarak rahatlamaya çalisiyor. Sicakligin en siddetli oldugu ögle saatlerinde, kentin ana cadde ve sokaklarinda insan sayisinin azligi dikkat çekerken, park ve bahçeler, insanlar için siginilacak mekanlar oluyor. Yaslilar, bulduklari gölgelikte serinlemeye çalisirken, çocuklar, kirli olmasina karsin, hem oyun olsun hem de serinlemek için kendilerini kirli sularin bulundugu havuzlara atiyorlar.

Gaziantep Çocuk Hastanesi Bashekimi Opr. Dr. Mehmet Berk, kirli su havuzlarinin çocuk sagligini tehdit ettigini ifade ederek, kesinlikle izin verilmemesi gerektigini belirtti. Park ve bahçelerde bulunan havuzlarin suyunun temiz olmadiginin bilindigini, kirli ve hastalik tasiyan sulara girip serinlemeye çalisan çocuklarin sagliklarinin tehlikeye girdigini anlatan Berk, söyle konustu: “Her türlü mikrobun bulundugu havuzlara giren çocuklar göz, kulak ve idrar yollari iltihabi hastaliklarina yakalanma riskleri çok fazla. Bu arada, basta ishal olmak üzere mide ve bagirsak rahatsizliklari da meydana gelir. Kisacasi, kirli su havuzlarinda serinlemeye çalisip, bunu bir oyun gibi algilayan çocuklarimizi çok ciddi saglik sorunlari bekliyor. Bu duruma kesinlikle engel olunmasi gerekiyor. Park ve bahçelerdeki görevliler bu konuda daha duyarli olmali, aileler de çocuklari havuzlara girmemeleri konusunda uyarmalidir.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası