Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Keratin, zeka ve hafizayi da güçlendiriyor

Insan vücudunda deri, tirnak ve saçlarda bulunan ayrica çesitli besin maddeleriyle de aldigimiz “keratin” proteininin zeka ve hafizayi güçlendirdigi ortaya çikti.

Kas dokularinda bulunan dogal bilesik keratin, yillardir sporcularin sagliklarini arttirmak için ihtiyaç duydugu unsurlarin basinda geliyor. Dikkatleri keratinin beyinde oynadigi role çeken uzmanlar ise fazla keratinin gerçekte ruhsal sagligi da artirabilecegini savunuyorlar.

Avustralyali arastirmacilar, gönüllü vejeteryanlar üzerinde 2 farkli deney uygulayarak keratinin etkisini kanitlamaya çalistilar. Yetkililer etin beslenmede önemli bir yere sahip keratin kaynagi oldugunu belirttiler. Vejeteryanlarin bir kismina keratinli diger kismina da keratinsiz ilaçlar verildi. Gönüllüler 6 hafta sonunda hafiza ve IQ testlerine tabi tutuldular. Testin sonuçlarina göre, IQ seviyeleri ve hafiza durumlari hesaplanan kisiler, keratinin beyin gücünü fazlasiyla arttirdigini ortaya çikardi. Proceedings of the Royal Society dergisinde yayimlanan habere göre, arastirma baskani Caroline Rae, keratinin hem hafizayi güçlendirdigi hem de zeka düzeyini artirdigi sonucuna vardiklarini kaydetti.

Keratinin sürekli alinmasinin tehlikeli olabilecegine dikkat çeken bilim adamlari, bu maddenin, seker hastaliginin olusumunu kolaylastirdigindan süphelenildigini söylediler.

Keratinin insan sagligini zaman içinde nasil degistirebilecegi ve nelere yolaçabilecegi ise henüz merak konusu. Bir arastirmaci doktora göre ise keratin, üniversite gençlerinin ruhsal sagligi için yayarli olabiliyor...

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası