Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sifali taslara ilgi artti

Yüzyillardir birçok ülke kültüründe taslar iyilestirme özelliginin yani sira, kötülüklerden korunma, statü belirleme, geçmis ve gelecekten bilgi almada kullanilmis.

Modern toplumlarda daha çok dekoratif ya da mücevher amaçli kullanilan taslarin tedavi özellikleri de oldugu, son yillarda taslarin tedavi amaçli kullaniminin arttigi bildirildi.

Tamamlayici tip (Integratif tip) alaninda çalismalarda bulunan Dr. Inci Erkin, eski Misir, Güney Amerika, Tibet, Hindistan ve Çin’de degerli ve yari degerli taslarla tedavinin çok yaygin oldugunun ortaya çikarildigini söyledi. Dr. Erkin, su bilgiyi verdi: “Incil’de Aaron’un gögüslügünde belli bir düzende 4 sira yerlestirilmis 12 parça degerli tasin ona Tanri’nin gücünü verdigi anlatilir. Sanskritçe yazitlarinda MÖ 400’lü yillarda Hindistan krallarinin kendilerini kötülüklerden korumak için degerli taslari topladiklari anlatilmaktadir. Eski Roma’da ve Misir’da taslardan olusan tilsimlari ve boyunluklari tasimak gelenekti. Mayalar ve Amerikan yerlileri taslari hastaliklari hem tanimlamakta hem de tedavide kullanmislardir.”

Bugün taslarin modern tipta da kullanildigini bildiren Dr. Inci Erkin, “Yakut uçlu lazer cihazlari, ultrasonda kullanilan kuartz kristalleri gibi. Ayrica kuartz kristalleri bilgisayarlarda hafiza çipleri olarak da kullanilmaktadir. Çogumuzun saatinde kuartz kristalleri bulunmaktadir. Yüzyillardir birçok ülke kültüründe taslar iyilestirme özelliginin yani sira, kötülüklerden korunma, statü belirleme, geçmis ve gelecekten bilgi almada kullanilmistir” dedi.

GIZEMLI SIFA KAYNAKLARI

Egitim almis kisilerin taslari duygusal bozukluklari ve bedensel dengesizlikleri onarmak için kullanabilecegini belirten Dr. Inci Erkin, söyle devam etti: “Taslar ve kristallerden meditasyon, uyumlanma, daha yüksek bilinç düzeylerine geçmek için yararlanilmaktadir. Binlerce yillik geçmisleri olan bu gizemli sifa kaynaklari bu yüzyilda tekrar kullanilmaya baslanmistir. Evrenin gücünden yararlanmamiza yardimci olan taslar dünyasinin çiçekleri, kötü kullanimlara karsi gene evrenin korumasindadir. Eski Misirlilar lapis, karnelyan ve malakiti, Inkalar zümrütü, Çinliler yesimi, Amerikan yerlileri ise turkuvazi binlerce yil kullanmislardir. Anadolu medeniyetlerinde de degerli taslar çok kullanilmistir. Dansözler göbeklerinde yakut gibi koyu kirmizi taslari izleyicilerinin seksüel ilgisini çekmek için tasimislardir. Belli taslar kalp çakralarinin, kulaktaki akapunktur noktalarinin üzerinde ya da taçlar seklinde yedinci enerji merkezinde kullanilmistir.”

“BEDENIN DEGISIK ORGANLARI VE DEGISIK DUYGULAR”

Dr. Erkin, taslar ve kristallerin enerjileri tasidiklari süre içerisinde sahiplerinin elektromanyetik alani veya aurasi ile iletisime geçtigini öne sürdü. Taslarin tedavi amaçli kullanildigi durumlarda arindirilmasi gerektigini vurgulayan Dr. Erkin, bazi taslarin toksit maddeler içerdikleri için çok dikkatli olunmasi gerektigini söyledi.

Bedenin degisik organlarinin degisik duygulari algiladigini dile getiren Dr. Inci Erkin, “Kalp ve karaciger üzüntü ve yasi, karaciger öfkeyi, mide korku ve endiseyi algilar ve depolar. Geçmiste yasadiklarimiz da enerji alanimizi bulutlandirabilir. Taslar bu bölgelere etki edebilir. Son yillarda bu konuda önemli bilgilere ulasildi, bu bulgular insanlari taslara yeniden yönlendirdi, böylece taslar daha çok tedavi amaçli kullanilmaya baslandi” diye konustu.

SIFALI TASLARA ÖRNEKLER

Akuamarin: Sinirleri yatistirir, berrak düsünceyi saglar, böbrek, karaciger, dalak ve tiroit bezlerini güçlendirir.

Amazonit: Kendini ifade etmeyi kolaylastirir.

Ametist: Hormon ve bagisiklik sistemlerine iyi gelir, zihni berraklastirir, sarhoslugu giderir, yas tutanlara destek olur. Hafizayi güçlendirir.

Elmas: Bütün enerji merkezlerini harekete geçirir, kisiyi zihin, beden ve ruh olarak bütünler.

Inci: Duygusal dengeyi saglar.

Kalsedon: Nazarlik olarak kullanilir, melankoliye iyi gelir.

Kalsit: Hafizayi, entelektüel kapasiteyi arttirir.

Lapis: Zihinsel ve ruhsal temizleyicidir.

Malakit: Fiziksel ve ruhsal iyilestiricidir.

Opal: Duygusal yaklasimi güçlendirir, eklem iltihaplarina iyi gelir.

Safir: Kalp ve böbrekleri güçlendirir.

Yakut: Kan dolasimina ve bagisiklik sistemine etkilidir.

Yesim: Kani temizler, kalp ve böbrekleri güçlendirir, dogurganligi arttirdigina ve ömrü uzattigina inanilir.

Zümrüt: Sabir verir, tonik etkili ve dengeleyicidir, kalp, böbrek ve karaciger için iyidir.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası