Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SSK'yi ne hale getirdiler

Eyüp SSK Hastanesinde temizlik için alinan taseron elemanlar hastalara bilgisayardan barkot kesiyorlar.

Eyüp SSK’da taseron olarak 7 ay önce alinan temizlik sirketi ve 1 ay önce alinan Sahin Güvenlik sirketi elemanlari da kendi görevleri disinda baska görevlerde çalistiriliyorlar.

Temizlik sirketi elemanlari görevleri olan temizlik isini yapmalari gerekirken, hastane yönetimi tarafindan hastalara bilgisayar basinda barkod kestirilmeye basladilar. Burada çalisan Saglik-Is Sendikasi üyesi isçileri de ecza deposuna gönderdiler.

Bu olaya sendikali isçiler tarafindan yapilan ihtiraz da sonuç vermedi. Temizlik sirketinin ardindan hastaneye güvenlik olarak alinan güvenlik sirketi çalisanlari da barkot kesmeye basladi. 270 milyon ücretle çalisan taseron isçilere bu görevi veren hastane yönetiminin amacinin sendikali olan isçileri isten atmak oldugunu belirten kadrolu isçiler, “Bu, özellestirmenin bir baska adidir. Önce çalisanlari tasviye ediyorlar, sonra hasteneyi tasviye edecekler” diyorlar.

Sendikali isçiler, yasadiklari olaylarin devamli sendikaya bidirilmesine ragmen, sendikadan henüz bir tepki gelmedigini belirtiyorlar. Bu konuda Saglik-Is Istanbul Sube Sekreteri Veysel Öztürk, yasanilan olaylardan haberleri oldugunu, fakat ellerinde tutanak olmadigini söylüyor. Öztürk, taseron isçilerin dernek elemani olarak çalisiyor olabileceklerini, bu yüzden önce garanti belgelere ulasmalari gerektigini vurguluyor. Sendikali isçilerin baska bölümlere gönderilmesini ise Veysel Öztürk söyle degerlendiriyor: “Arkadaslar bize bu olaylari sözlü olarak iletiyorlar, bunu yazili bir dilekçe halinde göndermeleri gerekiyor.” Hastanede çalisan sendikali isçilerin, “Toplusözlesme maddellerine uyulmuyor, izin ve fazla çalisma saati maddeleri ihlal ediliyor” sözlerine karsilik Sube Sekreteri Veysel Öztürk, “Bu maddelerin uygulanmadigini biliyoruz. Bu maddelerin uygulanmasini engelleyen bölge müdürü görevinden alindi. Biz bu konuda da çalismalarimizi yürütüyoruz. Yeniden toplu is sözlesmesi maddelerinin uygulanmasi için çalisiyoruz” dedi.

Yönetim reddetti

Sahin Güvenlik hastanedeki durum hakindaki sorularimiza “Bu bizim hastane yönetimi ile sirketimiz arasindaki iliskidir, bilgi veremeyiz” dedi. Eyüp SSK Bashekimi Abdullah Yasin ise böyle bir uygulamanin söz konusu olmadigini savundu.

Kaynak : Evrensel
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası