Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SSK'yi ne hale getirdiler

Eyüp SSK Hastanesinde temizlik için alinan taseron elemanlar hastalara bilgisayardan barkot kesiyorlar.

Eyüp SSK’da taseron olarak 7 ay önce alinan temizlik sirketi ve 1 ay önce alinan Sahin Güvenlik sirketi elemanlari da kendi görevleri disinda baska görevlerde çalistiriliyorlar.

Temizlik sirketi elemanlari görevleri olan temizlik isini yapmalari gerekirken, hastane yönetimi tarafindan hastalara bilgisayar basinda barkod kestirilmeye basladilar. Burada çalisan Saglik-Is Sendikasi üyesi isçileri de ecza deposuna gönderdiler.

Bu olaya sendikali isçiler tarafindan yapilan ihtiraz da sonuç vermedi. Temizlik sirketinin ardindan hastaneye güvenlik olarak alinan güvenlik sirketi çalisanlari da barkot kesmeye basladi. 270 milyon ücretle çalisan taseron isçilere bu görevi veren hastane yönetiminin amacinin sendikali olan isçileri isten atmak oldugunu belirten kadrolu isçiler, “Bu, özellestirmenin bir baska adidir. Önce çalisanlari tasviye ediyorlar, sonra hasteneyi tasviye edecekler” diyorlar.

Sendikali isçiler, yasadiklari olaylarin devamli sendikaya bidirilmesine ragmen, sendikadan henüz bir tepki gelmedigini belirtiyorlar. Bu konuda Saglik-Is Istanbul Sube Sekreteri Veysel Öztürk, yasanilan olaylardan haberleri oldugunu, fakat ellerinde tutanak olmadigini söylüyor. Öztürk, taseron isçilerin dernek elemani olarak çalisiyor olabileceklerini, bu yüzden önce garanti belgelere ulasmalari gerektigini vurguluyor. Sendikali isçilerin baska bölümlere gönderilmesini ise Veysel Öztürk söyle degerlendiriyor: “Arkadaslar bize bu olaylari sözlü olarak iletiyorlar, bunu yazili bir dilekçe halinde göndermeleri gerekiyor.” Hastanede çalisan sendikali isçilerin, “Toplusözlesme maddellerine uyulmuyor, izin ve fazla çalisma saati maddeleri ihlal ediliyor” sözlerine karsilik Sube Sekreteri Veysel Öztürk, “Bu maddelerin uygulanmadigini biliyoruz. Bu maddelerin uygulanmasini engelleyen bölge müdürü görevinden alindi. Biz bu konuda da çalismalarimizi yürütüyoruz. Yeniden toplu is sözlesmesi maddelerinin uygulanmasi için çalisiyoruz” dedi.

Yönetim reddetti

Sahin Güvenlik hastanedeki durum hakindaki sorularimiza “Bu bizim hastane yönetimi ile sirketimiz arasindaki iliskidir, bilgi veremeyiz” dedi. Eyüp SSK Bashekimi Abdullah Yasin ise böyle bir uygulamanin söz konusu olmadigini savundu.

Kaynak : Evrensel
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası