Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kahvaltinin yarari arastirildi

Kahvaltinin günün en önemli ögünü oldugu görüsü, bilim adamlari tarafindan yapilan arastirmayla dogrulandi.

Helsinki Üniversitesi'nde görevli Anna Keski-Rahkonen baskanligindaki ekip, kahvalti ögününü atlama aliskanliginin, sagliksiz bir yasamin isareti oldugunu belirtti.

Yapilan arastirmada, 5500'den fazla genç ve onlarin ebeveynlerine kahvalti yapma aliskanliklari, kilolari ve tercih ettikleri içecekler konularinda sorular soruldu.

Kahvalti ögününü atlayan kisilerin, öglenden önce açligini bastirmak ve vücudun enerji ihtiyacini karsilamak için genelde çikolata gibi sagliksiz yiyecekler yedigini belirten Keski-Rahkonen, bu insanlarin çogunun egitim düzeylerinin de, digerlerine göre daha düsük oldugunu kaydetti.

Anne ve babasi kahvalti yapmayan çocuklarin da kahvalti ögününe önem vermedigini söyleyen Keski-Rahkonen, ''Ergenlik çagindaki yanlis yemek yeme aliskanliklari, çogunlukla alkol, nikotin ve marihuana tüketimi gibi sagliga zarar veren davranislari beraberinde getiriyor'' diye konustu.

Keski-Rahkonen, sigara tiryakiligi, hareketsizlik, alkollü içeceklerin sik sik içilmesi ve fazla kilonun, kahvalti ögünün atlanmasiyla iliskilendirilebilecegini söyledi.

Ingiliz beslenme uzmani Amanda Wynee, kahvaltinin günün en önemli ögünü oldugunu, fakat bu ögünün atlanmasinin sigara ve alkol kullanimi gibi olumsuz davranislarla baglantili oldugu sonucunu abartili buldugunu belirtti.

Wynee, kahvalti yapan çocuklarin okulda daha fazla konsantre olabildigini ve kilo vermek isteyen kisilerin kahvalti yaparak amaçlarina daha kolay ulastigini söyledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası