Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Dislerinizi beklemeden firçalayin”

Bursa dis hekimleri Odasi, “Dislerin ögünlerden hemen sonra firçalanmasinin, dis minesine zarar verdigi” seklindeki Almanya kaynakli arastirmaya itibar edilmemesini istedi.

Bu arastirmaya “kuskuyla yaklastiklarini” bildiren Bursa Dis hekimleri Odasi Baskani Metin Bozkurt, herkese dislerini, dis macunu ve yumusak killi firça ile her ögünden sonra herhangi bir süre beklemeden temizlemelerini önerdi.

Bursa Dis hekimleri Odasi Baskani Metin Bozkurt, Bozkurt, yaptigi yazili açiklamada, basinda, Almanya Göttingen Üniversitesi kaynakli, asitli gidalarin alinmasindan hemen sonra dis firçalamanin, dis minelerini asindirdigi yolunda bir haberin yer aldigini animsatti. Bozkurt, haberin kaynagini arastirirken, çalismanin 11 gönüllü denek üzerinde, piyasa mali gazli-asitli içeceklerle yapildigini ve sekerleme sakiz üreticisi Wrigley Sirketi’nce parasal destek saglandiginin belirlendigini belirtti.

“Gerek bilimsel metodoloji, gerek etik açidan tartismali duruma gelen arastirmanin sonuçlarina da kuskuyla yaklasmak gerekir” diyen Bozkurt, sunlari kaydetti:

“Kaldi ki arastirma sonuçlari ile ilgili açiklama yapmak zorunda kalan Berlin Dis hekimleri Odasi Baskani Christian Bolstroff da yemekten 30-60 dakika sonra dis firçalamayi önermenin, dis ve diseti yüzeyinde fermente olmaya baslayacak gida kalintilarinin bireye yarardan çok zarar verecegini bildirmistir. Halkimizin saglik otoriteleri tarafindan onaylanmayan haberlere itibar etmemelerini, dislerini, dis macunu ve yumusak killi firça ile her ögünden sonra herhangi bir süre beklemeden temizlemelerini öneriyoruz.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası