Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Epilasyonda hijyene dikkat edin

Saglikli ortamda yapilmayan lazerli ve igneli epilasyonun AIDS, Hepatit B gibi hastaliklara yolaçabilecegi bildirildi.

Dr. Kubilay Yücel, epilasyon yaptirmak isteyen kisilerin mutlaka dermatologlara basvurmasi gerektigini belirtti. Killanmanin hormonal bir rahatsizlik nedeniyle de olabilecegine dikkat çeken Dr. Yücel, epilasyondan önce hormonal testlerden geçilmesini önerdi.

Antalya Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastaliklari Uzmani Dr. Kubilay Yücel, epilasyonun dogru yapilmamasi halinde ciddi saglik sorunlari yaratabilecegini kaydederek, epilasyon yaptirmak isteyen kisilerin mutlaka dermatologlara basvurmasi gerektigini belirtti. Epilasyon öncesi hormonal testlerden geçmenin yararli oldugunu da vurgulayan Dr. Yücel, killanmanin hormonal bir rahatsizlik nedeniyle olabilecegini, bu durumda epilasyondan bir sonuç alinamayacagini bildirdi. Dr. Yücel, ehliyetsiz estetisyenlere gidilmesi halinde ciltte yaniklar ve lekeler olusabilecegine, igneli ve lazerli epilasyonda, baskasinda kullanilan ignenin tekrar kullanilmasi halinde AIDS, hepatit B gibi hastaliklarin bulasabilecegine dikkati çekti.

HAMILELER, DIKKAT ETMELI

Özellikle yaz aylarinda günes isinlari nedeniyle lazerle epilasyonda lekeler kalabilecegine isaret eden Yücel, esmerlerde tene rengini veren pigmentlerin fazla olmasi nedeniyle, leke riskinin daha yüksek oldugunu kaydetti. Dr. Yücel, “Epilasyon yaptirmaya karar verenler, kendilerini günesten çok iyi korumalilar. Mümkünse yaz aylarinda lazerle epilasyon yaptirmamalilar” diye konustu. Epilasyonda kullanilan kimyasal malzemelerin hamilelerde ve anne karnindaki bebege de zarar verebilecegini belirten Kubilay Yücel, hamileleri, epilasyondan uzak durmalari konusunda uyardi.

KREM, KIL KÖKÜNÜ KURUTMUYOR

Kubilay Yücel, bazi kremlerin kil köklerini yok ettigi yönünde iddialar bulunduguna da dikkati çekerek, böyle bir seyin söz konusu olamayacagini söyledi. Yücel, “Kremle, tüyün sadece üst yüzeyi yok edilebilir, ancak kökünün kurutulmasi mümkün degildir” dedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası