Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglik için elma yiyin

Elmanin, kabugu, sirkesi, suyu ve çig haliyle insan hayatinda çok önemi bulundugu ve dogal besin deposu oldugu bildirildi.

"www. hekimce.com.tr"den elde edilen bilgilere göre, elmanin saglikli yasamaya önem veren kisilerin yanindan eksik etmeyecegi meyveler arasinda yer aldigini belirten uzmanlar, "Çig elma kabuguyla yenildiginde vücuttaki ürik asit oranini azaltirken, içerdigi organik asitler, soda ve fosfor yardimi ile beyin, karaciger ve mideyi olumlu etkiliyor. Pismis elma ile yapilan hosaf türü yiyecekler rahatlatici olurken, kabizlik sorununu da giderebiliyor. Taze elma suyu ile yikanan kirisik ve pörsük deriler canlilik ve tazelik kazaniyor" diye konustular.

Elma suyunun deri döküntüleri, böbrek, karaciger rahatsizliklari, damar sertligi, egzama ve romatizma hastaliklarina da iyi geldigini vurgulayan uzmanlar, sunlari söyledi:

"Bütün bunlarin yani sira elma suyu sindirim sistemini uyariyor ve mide mukozasini güçlendiriyor. Uyku sorunu olanlar ise yatmadan önce bir elma yediklerinde daha rahat uykuya dalabiliyorlar. Ham elma rendesi de ishale karsi basarili bir sekilde kullanilabiliyor. Ayrica elma kürü, gut, böbrek, mesane hastaliklari ve hemoroit hastalarina sifa veriyor. Elma sirkesi de dogal bir yasam iksiri olarak kabul ediliyor. Elma sirkesi, vücudu genel anlamda güçlendiriyor, çesitli hastalik belirtilerini hafifletiyor ve cilt bakimi için kullanilabiliyor. Elma sirkesi, çiçek bali ile karistirildiginda ise daha genis bir kullanim alanina sahip olabiliyor. Bir bardak su, 1 tatli kasigi elma sirkesi, 1 tatli kasigi çiçek balinin karisimindan elde edilen ürün, aç karnina içildiginde, vücudun bagisiklik sistemini güçlendirirken, canlilik ve güç kazandirdigi gibi sirkenin içerdigi yüksek orandaki potasyum sayesinde kalp kaslari dahil olmak üzere tüm kas yapisi da güçleniyor. Elma sirkeli bal kokteyli sayesinde sik sik grip, soguk alginligi veya üst solunum yollari iltihabina yakalanan kisilerin bagisiklik sistemleri güçlenecegi için daha rahat bir kis geçirilebiliyor. Ayrica elma sirkeli bal kokteyli sürekli içildiginde ve salataya elma sirkesi kullanildiginda da yüksek kolesterolü düsürmeye yardimci oluyor ve öksürüge de iyi geliyor. Elma sirkesiyle islatilan bir bez baldira sarildiginda ise 25-30 dakika bekletilirse varis sikayetlerini azaltiyor."
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası