Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglik için elma yiyin

Elmanin, kabugu, sirkesi, suyu ve çig haliyle insan hayatinda çok önemi bulundugu ve dogal besin deposu oldugu bildirildi.

"www. hekimce.com.tr"den elde edilen bilgilere göre, elmanin saglikli yasamaya önem veren kisilerin yanindan eksik etmeyecegi meyveler arasinda yer aldigini belirten uzmanlar, "Çig elma kabuguyla yenildiginde vücuttaki ürik asit oranini azaltirken, içerdigi organik asitler, soda ve fosfor yardimi ile beyin, karaciger ve mideyi olumlu etkiliyor. Pismis elma ile yapilan hosaf türü yiyecekler rahatlatici olurken, kabizlik sorununu da giderebiliyor. Taze elma suyu ile yikanan kirisik ve pörsük deriler canlilik ve tazelik kazaniyor" diye konustular.

Elma suyunun deri döküntüleri, böbrek, karaciger rahatsizliklari, damar sertligi, egzama ve romatizma hastaliklarina da iyi geldigini vurgulayan uzmanlar, sunlari söyledi:

"Bütün bunlarin yani sira elma suyu sindirim sistemini uyariyor ve mide mukozasini güçlendiriyor. Uyku sorunu olanlar ise yatmadan önce bir elma yediklerinde daha rahat uykuya dalabiliyorlar. Ham elma rendesi de ishale karsi basarili bir sekilde kullanilabiliyor. Ayrica elma kürü, gut, böbrek, mesane hastaliklari ve hemoroit hastalarina sifa veriyor. Elma sirkesi de dogal bir yasam iksiri olarak kabul ediliyor. Elma sirkesi, vücudu genel anlamda güçlendiriyor, çesitli hastalik belirtilerini hafifletiyor ve cilt bakimi için kullanilabiliyor. Elma sirkesi, çiçek bali ile karistirildiginda ise daha genis bir kullanim alanina sahip olabiliyor. Bir bardak su, 1 tatli kasigi elma sirkesi, 1 tatli kasigi çiçek balinin karisimindan elde edilen ürün, aç karnina içildiginde, vücudun bagisiklik sistemini güçlendirirken, canlilik ve güç kazandirdigi gibi sirkenin içerdigi yüksek orandaki potasyum sayesinde kalp kaslari dahil olmak üzere tüm kas yapisi da güçleniyor. Elma sirkeli bal kokteyli sayesinde sik sik grip, soguk alginligi veya üst solunum yollari iltihabina yakalanan kisilerin bagisiklik sistemleri güçlenecegi için daha rahat bir kis geçirilebiliyor. Ayrica elma sirkeli bal kokteyli sürekli içildiginde ve salataya elma sirkesi kullanildiginda da yüksek kolesterolü düsürmeye yardimci oluyor ve öksürüge de iyi geliyor. Elma sirkesiyle islatilan bir bez baldira sarildiginda ise 25-30 dakika bekletilirse varis sikayetlerini azaltiyor."
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası