Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Orta yasli kadinlar daha sorunlu”

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Kocaeli Il Müdürlügü bünyesindeki Aile Danisma Merkezi’ne aha çok orta yasli kadinlarin basvurdugu belirtildi.

Il Müdür Vekili Huriser Oran, yaptigi açiklamada, göç alan Kocaeli’nde hizli nüfus artisinin yasandigini, buna paralel olarak da ailevi problemler ile geçim sikintisinin da yogun yasandigini vurguladi.

Ilin tespit edilen bu özelliginden yola çikilarak olusturulan Aile Danisma Merkezi’ne her gün çok sayida kadinin basvurdugunu ifade eden Oran, bu kadinlarin psikolojik ve sosyal sorunlarin dinlenerek, yönlendirildigini kaydetti.

Kadinlarin sorunlarina ellerinden geldigince çözüm bulmaya çalistiklarini belirten Oran, “Bazilari maddi yardim talep ediyor, bazilari siddetten, bazilari farkli sorunlardan yakiniyor. Aile Danisma Merkezi’ndeki uzmanlarimiz, hepsine yardimci olmaya çalisiyor” dedi.

ORTA YASLI KADINLAR DAHA SIK GELIYOR

Aile Danisma Merkezi’nde görevli Psikolog Sümbül Yasayan Zararsiz da, sosyal hizmet uzmaniyla birlikte merkeze basvuran kadinlarin, daha çok orta yasli oldugunu belirtti. Kadinlarin genellikle geçim sikintisinin yarattigi huzursuzluk ve esleriyle sorunlari bulundugunu ifade eden Zararsiz, sunlari söyledi: “Çogunlugu bosanmak üzere olan kadinlar, genellikle ayrilik sonrasindaki olasi sorunlar hakkinda bilgi edinmek ve çözüm yollarini ögrenmek istiyor. Bosanma islemlerini nasil yaptiracagini, ya da bosanmayip, aile bütünlügünü nasil devam ettireceklerini soruyorlar. Esinden yeni bosanmis kadinlar da, velayet sorununu nasil asacaklarini ve onlarin babasiyla olan iliskisini nasil düzenleyeceklerini bilmek istiyor. Aile içi siddet nedeniyle gelen, kayinvalidesinden sikayetçi olan ve aile planlamasini ögrenmek isteyenler de var. Ergenlik yasina gelen çocuklariyla çatismalar yasayan anne ve babalarin sayisi da azimsanmayacak düzeyde.”

Zararsiz, nadir de olsa erkeklerin da basvuruda bulundugunu ve bu kisilerin genellikle eslerinden yakindigini sözlerine ekledi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası