Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Orta yasli kadinlar daha sorunlu”

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Kocaeli Il Müdürlügü bünyesindeki Aile Danisma Merkezi’ne aha çok orta yasli kadinlarin basvurdugu belirtildi.

Il Müdür Vekili Huriser Oran, yaptigi açiklamada, göç alan Kocaeli’nde hizli nüfus artisinin yasandigini, buna paralel olarak da ailevi problemler ile geçim sikintisinin da yogun yasandigini vurguladi.

Ilin tespit edilen bu özelliginden yola çikilarak olusturulan Aile Danisma Merkezi’ne her gün çok sayida kadinin basvurdugunu ifade eden Oran, bu kadinlarin psikolojik ve sosyal sorunlarin dinlenerek, yönlendirildigini kaydetti.

Kadinlarin sorunlarina ellerinden geldigince çözüm bulmaya çalistiklarini belirten Oran, “Bazilari maddi yardim talep ediyor, bazilari siddetten, bazilari farkli sorunlardan yakiniyor. Aile Danisma Merkezi’ndeki uzmanlarimiz, hepsine yardimci olmaya çalisiyor” dedi.

ORTA YASLI KADINLAR DAHA SIK GELIYOR

Aile Danisma Merkezi’nde görevli Psikolog Sümbül Yasayan Zararsiz da, sosyal hizmet uzmaniyla birlikte merkeze basvuran kadinlarin, daha çok orta yasli oldugunu belirtti. Kadinlarin genellikle geçim sikintisinin yarattigi huzursuzluk ve esleriyle sorunlari bulundugunu ifade eden Zararsiz, sunlari söyledi: “Çogunlugu bosanmak üzere olan kadinlar, genellikle ayrilik sonrasindaki olasi sorunlar hakkinda bilgi edinmek ve çözüm yollarini ögrenmek istiyor. Bosanma islemlerini nasil yaptiracagini, ya da bosanmayip, aile bütünlügünü nasil devam ettireceklerini soruyorlar. Esinden yeni bosanmis kadinlar da, velayet sorununu nasil asacaklarini ve onlarin babasiyla olan iliskisini nasil düzenleyeceklerini bilmek istiyor. Aile içi siddet nedeniyle gelen, kayinvalidesinden sikayetçi olan ve aile planlamasini ögrenmek isteyenler de var. Ergenlik yasina gelen çocuklariyla çatismalar yasayan anne ve babalarin sayisi da azimsanmayacak düzeyde.”

Zararsiz, nadir de olsa erkeklerin da basvuruda bulundugunu ve bu kisilerin genellikle eslerinden yakindigini sözlerine ekledi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası