Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güç iyilesen yaralarda bakim ve tedavi

Özellikle seker hastalarinin, kangrene dönüsme riski tasiyan, kapanmayan yaralari için vakit geçirmeden doktora basvurmalari gerektigi belirtildi.

Kapanmayan ve enfekte olan yaralarla karsilasilmamasi için el ve ayakta çikan nasirlarin bilinçsizce kesilmemesi ve bagisiklik sisteminin her zaman güçlü kalmasi için saglikli beslenmeye önem verilmesi gerektigi ifade edildi.

Cerrahpasa Tip Fakültesi Plastik ve Rekastroktif Cerrahi Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Altindas, Selçuk Üniversitesi Tip Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahi Toplanti Salonu’nda düzenlenen “Güç Iyilesen Yaralarda Bakim ve Tedavi” konulu panelde, nasir basta olmak üzere çarpma, tirnak çekimi ve tirnak batmasi gibi nedenlerle olusan yaralarin, bazi kisilerde geç iyilestigini ya da hiç kapanmadigini söyledi. Kronik halde olan ancak çogu zaman aci hissi vermeyen küçük yaralarin el ve ayaklarda içten içine derinlestigini belirten Altindas, “Bu yaralar, kan içinde onarici maddelerin yetersiz oldugu seker hastalari için çok büyük tehlike olusturmaktadir” dedi.

Çogunlukla el ve ayakta enfeksiyon olusturmasiyla derinlesen nasir yaralarinin, bir gün aniden patladigini belirten Altindas, sunlari kaydetti: “Seker hastalarinin, kangrene dönüsme riski tasiyan, kapanmayan yaralari için vakit geçirmeden doktora basvurmalari gerekir. Çünkü ilerlemis yaralarin ilaçla tedavisi mümkün degildir. Bölgeye cerrahi operasyon yapilmasi sarttir. Ancak ülkemizdeki seker hastalari söyle dursun, doktorlarimizda bile bu konuda bilgi eksikligi var. Seker hastalarinin vücutlarinda olusan yaralara erken müdahale edilebilmesi için hastalarimiz, doktorlar araciligiyla bilinçlendirilmelidir.”

Altindas, kapanmayan ve enfekte olan yaralarla karsilasilmamasi için el ve ayakta çikan nasirlarin bilinçsizce kesilmemesi ve bagisiklik sisteminin her zaman güçlü kalmasi için saglikli beslenmeye önem verilmesi gerektigini sözlerine ekledi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası