Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Müzik zevki kisiligi belirliyor

ABD'de yapilan bir arastirma, insanlarin müzik zevkinin kisiliklerini yansittigini belirledi. Peki müzik nasil bir belirleyici?

Arastirmanin sonuçlarina göre, blues, caz, klasik ya da halk müzigi seviyorsaniz, zeki, hosgörülü ve siyasi görüs açisindan liberal olabilirsiniz.

3500'den fazla ögrencinin denek olarak kullanildigi arastirmada, Amerikan country ve dini müzik dinleyenlerin daha neseli, disa dönük, güvenilir ve geleneklere bagli; alternatif ve heavy metal hayranlarinin ise hareketli ve risk almayi seven kisiliklere sahip olduklari ortaya çikti.

Journal of Personality and Social Psychologie dergisinin Haziran sayisinda sonuçlari yayinlanan arastirmaya göre, rap, hip-hop ve dans müzigi sevenler de disa dönük, uyumlu ve genel olarak muhafazakar yapili kisilige sahip oluyor.

Austin kentindeki Texas Üniversitesi'nce yapilan arastirmada ortaya çikan bulgularin, insanlarin bir partide veya toplantida birbirlerine neden en çok begendikleri müzik tarzini ya da gruplari sormalarina açiklik getirdigini belirten psikologlar, insanlarin böylece birbirlerini en kisa yoldan tanimaya çalistiklarini kaydettiler.

Dr. Peter J. Rentfrow, insanlarin müzik zevklerine göre, sosyo ekonomik statüleri ve yaslarinin da anlasilabilecegini belirterek, kisilik ve idrak yeteneginin müzik seçiminin olusmasi ve sürdürülmesinde önemli rol oynadigini ifade etti.

Arastirma sonuçlarinin sadece karsi cinsle temas kurma ve arkadaslik açisindan degil, ekonomik pazarlama açisindan da önemli oldugunu kaydeden bilim adamlari, reklamcilarin ürün pazarlamasinda müsteri grubuna göre müzik kullandiklarina isaret ettiler.

Kaynak: Milliyet
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası