Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Farelerde, kanserin yayilmasi durduruldu

Amerikali bilim adamlari, fareler üzerinde yapilan deneylerde, yapisi degistirilen bir proteinin yardimiyla, kanserin metastaz yapmasini durdurdular.

Clinical Cancer Research dergisinde yayimlanan habere göre, San Francisco VA Tip Merkezi’nde görevli bilim adamlari, bazi kanser çesitlerinin, kanser hücrelerinin baska organlara yayilmamalari halinde o kadar tehlikeli olmayacagini belirterek, metastazlarin, tümörden ayrilan kanser hücrelerinin saglikli hücrelere yapismasiyla olustugunu kaydettiler.

Bilim adami Constance John baskanligindaki ekip, galectin-3 adli bir proteinin, kanserli hücrelerin saglikli hücrelere yapismasinda önemli rol oynadigini tespit etti. John, fareler üzerinde yaptiklari deneylerde, bu proteinden, hücrelerin birbiriyle yapismasini saglayan bölümü çikardi. Bu sayede, kanser hücrelerinin de baska hücrelere yapisma yetenegini kaybettigini söyleyen John, deneyin 2. asamasinda, bagisiklik sistemi zayiflamis farelere, insanlardan alinin meme kanseri tümörleri yerlestirdiklerini ifade etti. Fareleri 20’serlik iki gruba ayiran bilim adamlari, 1. gruptaki farelere yapisi degistirilmis proteini enjekte ettiler. 2. gruptaki farelere ise hiçbir etkisi olmayan bir sivi enjekte edildi. Bu gruptaki farelerin 11’inde, kanserin baska organlara siçradigi tespit edildi. 1. gruptaki farelerin sadece 4’ünde metastaz olustu ve tümörler daha yavas büyüdü.

Bilim adamlari, deneyin insanlarda da ayni olumlu etkiyi gösterip göstermeyeceginin ögrenilmesi için daha birçok arastirma yapilmasi gerektigine dikkat çektiler.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası