Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglik Köyü, büyük bir açigi kapatacak

Anadolu Grubu, 12 yildir Amerika’nin en iyi hastanesi seçilen John Hopkins’le stratejik ortaklik kuruyor.

Kanser ve kalp hastaliklari üzerine öncü olmayi planlayan Anadolu Saglik Köyü’nün, yilda 12 bin hastaya hizmet vermesi planlaniyor.

Gebze’de 186 dönümlük arazi üzerine insaa edilen Anadolu Saglik Köyü’yle, saglik alaninda büyük bir açigi açigi kapatmayi planlaniyor. Anadolu Vakfinin uluslararasi standartlarda açmayi planladigi hastane, Amerikanin 12 yildir en iyi hastanesi secilen John Hopkins’le de stratejik ortaklik olusturmus. Bu kapsamda, Anadolu Saglik Köyü’nün tepe yönetimini olusturan saglik ekibi, John Hopkins hastanesinde bir ay boyunca doktor ve yöneticilerden egitim almis. Anadolu Vakfi Icra Kurulu Baskan Vekili Dr. Murat Dayanikli karsilikli iliskilerin devam edecegini belirtiyor.

209 yatak kapasiteli Saglik Köyü’nün öncelikli alanlari kanser ve kalp hastaliklari. Ancak merkezde, çocuk hastaliklarindan, deri hastaliklarina, genetikten kadin hastaliklari ve doguma kadar her ihtisas dali yer aliyor. Saglik Köyü’nde ayrica konforlu bir tedavi sürecini saglamak için otel, alisveris merkezi, lojman, arastirma laboratuari, yasli ve son dönem bakimevi ve rehabilitasyon merkezi de bulunuyor.

Dr. Murat Dayanikli, yeni gelistirecekleri teletip programiyla, hastalarin tedavi amaçli yurt disina çikisini da en aza indireceklerini söylüyor. Bu program sayesinde, hasta uydu araciligiyla Amerikali doktorlardan konsültasyon alabilecek. 200 milyon dolara malolan saglik merkezinin ilk etapta 12 bin hastaya hizmet vermesi bekleniyor.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası