Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Selülit olusmadan diyetle savas açin

Kadinlarin önemli sorunlarindan olan selülitle mücadelede, kremlerin etkisinin sinirli oldugu bildirildi.

Trakya Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dali Baskani Doç. Dr. Cemal Aygit, selülitin, kalin yag tabakalarinin üzerindeki derinin girintili–çikintili, portakal kabugu gibi görünüm almasina neden olan bozukluk oldugunu söyledi. Doç. Dr. Aygit, söyle devam etti:

“Selülitin erkeklerden çok kadinlarda görülmesi, cilt alti dokusunun anatomik özelliklerine baglidir. Kadinlarda cilt altindan kaslara uzanan lifler dikine seyrettiginden, yag tabakasinin kalinligi arttigindan selülit ortaya çikar. Istenmeyen yag birikimleri ve selülit, kadinlarin önemli bir sorunudur. Selülitle mücadelede kremlerin etkisi sinirlidir. Geçici bir çözüm sagladigi için, tamamen ve de uzun süre selüliti yok etmede yeterli olamazlar.’’

Selülitle mücadelede, “liposuction’’ denilen bölgesel yag birikimlerinin inceltilmesine yönelik yöntemin etkili olabilecegini belirten Doç. Dr. Aygit, olusmus bir selülitin tedavisinin ise tartismali bir konu oldugunu söyledi.

Birçok alanda oldugu gibi, selülitte de erken müdahalenin fayda saglayacagini vurgulayan Doç. Dr. Aygit, olabildigince erken yaslarda, vücut gelisiminin tamamlanmasindan sonra liposuction yapilarak, yag tabakalarinin inceltilmesinin, selülit gelisimini engelleyecegini kaydetti. Doç. Dr. Aygit, “Selülit gelistikten sonra, tamamen giderilmesi mümkün olmamaktadir.’’ dedi.

Doç. Dr. Aygit, “Kisi, ameliyattan önce inebilecegi en düsük kiloya inebilmeli ve bu kilosunu uzun süre koruyabilmelidir.’’ dedi. Ikinci olarak da kisinin deri elastikiyetinin olmasinin, o kisiyi iyi bir liposuction adayi yapacagini ifade eden Doç. Dr. Aygit, böylece ameliyat sonrasinda altindan yag dokusu çikarilmis olan derinin uyum saglamasinin kolaylasacagini söyledi. Selülit olusumunun önlenmesi için kisinin diyetine dikkat etmesi, yürüyüs ve sporla vücut yapisini korumasi gerektigini vurgulayan Doç. Dr. Aygit, az alkol alinmasi ve kesinlikle sigara içilmemesini de önerdi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası