Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Selülit olusmadan diyetle savas açin

Kadinlarin önemli sorunlarindan olan selülitle mücadelede, kremlerin etkisinin sinirli oldugu bildirildi.

Trakya Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dali Baskani Doç. Dr. Cemal Aygit, selülitin, kalin yag tabakalarinin üzerindeki derinin girintili–çikintili, portakal kabugu gibi görünüm almasina neden olan bozukluk oldugunu söyledi. Doç. Dr. Aygit, söyle devam etti:

“Selülitin erkeklerden çok kadinlarda görülmesi, cilt alti dokusunun anatomik özelliklerine baglidir. Kadinlarda cilt altindan kaslara uzanan lifler dikine seyrettiginden, yag tabakasinin kalinligi arttigindan selülit ortaya çikar. Istenmeyen yag birikimleri ve selülit, kadinlarin önemli bir sorunudur. Selülitle mücadelede kremlerin etkisi sinirlidir. Geçici bir çözüm sagladigi için, tamamen ve de uzun süre selüliti yok etmede yeterli olamazlar.’’

Selülitle mücadelede, “liposuction’’ denilen bölgesel yag birikimlerinin inceltilmesine yönelik yöntemin etkili olabilecegini belirten Doç. Dr. Aygit, olusmus bir selülitin tedavisinin ise tartismali bir konu oldugunu söyledi.

Birçok alanda oldugu gibi, selülitte de erken müdahalenin fayda saglayacagini vurgulayan Doç. Dr. Aygit, olabildigince erken yaslarda, vücut gelisiminin tamamlanmasindan sonra liposuction yapilarak, yag tabakalarinin inceltilmesinin, selülit gelisimini engelleyecegini kaydetti. Doç. Dr. Aygit, “Selülit gelistikten sonra, tamamen giderilmesi mümkün olmamaktadir.’’ dedi.

Doç. Dr. Aygit, “Kisi, ameliyattan önce inebilecegi en düsük kiloya inebilmeli ve bu kilosunu uzun süre koruyabilmelidir.’’ dedi. Ikinci olarak da kisinin deri elastikiyetinin olmasinin, o kisiyi iyi bir liposuction adayi yapacagini ifade eden Doç. Dr. Aygit, böylece ameliyat sonrasinda altindan yag dokusu çikarilmis olan derinin uyum saglamasinin kolaylasacagini söyledi. Selülit olusumunun önlenmesi için kisinin diyetine dikkat etmesi, yürüyüs ve sporla vücut yapisini korumasi gerektigini vurgulayan Doç. Dr. Aygit, az alkol alinmasi ve kesinlikle sigara içilmemesini de önerdi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası