Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sars virüsünün bilançosu 212 ölü

SARS hastaligindan ölenlerin sayisi 212'ye çikti. hastalikla ilgili önlemler alinirken, hastalik görülen kisi sayisi da 3 bin 900'ü asti.

Çin'de atipik zatürreeden 4 kisinin daha öldügü bildirildi. Pekin'de AFP'ye açiklama yapan Dünya Saglik Örgütü (DSÖ) uzmani Jeff Mc Farland, Çin Saglik Bakanligi'nin, SARS adli gizemli hastaliktan 4 kisinin daha öldügünü, 132 yeni vakanin ortaya çiktigini DSÖ'ye dün bildirdigini belirtti.

Hong-Kong'da da 6 kisi öldü

Öte yandan Hong Kong'da SARS'tan 6 kisinin daha öldügü, 22 kisinin de hastaliga yakalandigi bildirildi. Hükümetten dün yapilan açiklamada, ülkede SARS'tan ölenlerin sayisinin 94'e, hastaliga yakalananlarin sayisinin da 1402'ye yükseldigi belirtildi.

Arnavutluk'ta 12 kisi karantinada

Arnavutluk'ta, SARS hastasi olduklari süphesiyle 7 Arnavut ve 5 Çinlinin karantinaya alindiklari bildirildi. Kosova basininda yer alan habere göre, Arnavutluk Saglik Bakanligi, söz konusu kisilerin "gizemli zatürree"ye yakalandiklari kuskusuyla baskent Tiran'da karantinaya alindiklarini duyurdu.

Çin uyruklulularin SARS virüsünün ortaya çiktigi bölgede bir süre kaldiklari belirtilen haberde, Arnavutluk hükümetinin bu ölümcül hastaliga karsi gerekli önlemleri aldigi kaydedildi.

Kanada'da tren yolcularina uyari

Kanadali saglik görevlileri, SARS'a yakalanan bir kisiyle banliyö treninde seyahat eden 6 kisiyi aradiklarini açikladilar. Toronto'daki saglik görevlilerinden Barbara Yaffe, SARS hastaligina yakalanan bir hemsirenin geçen hafta iki kez banliyö treni ile yolculuk ettiginin ögrenildigini belirterek, hemsirenin yakininda oturanlara bu hastaligin geçmis olabilecegini kaydetti. Asya kitasi disinda SARS'dan ölüm olayinin yasandigi tek ülke olan Kanada'da 300'den fazla SARS vakasi görüldü, 14 kisi bu hastalik nedeniyle hayatini kaybetti.

Ingiltere'de SARS alarmi

Ingiltere'de Saglik Bakani Alan Milburn'un herhangi bir salgin halinde kullanilmak üzere bir karantina hastanesi tespit ettigi bildirildi. Muhtemel salgin halinde bu hastanenin dis dünyayla iliskisinin kesilecegi ifade ediliyor. Bugüne kadar 6 vakaya rastlanan Ingiltere'de, bütün hastalarin iyilestikleri, sadece bir kisinin hala tedavi edilmekte oldugu ifade ediliyor.

THY: SARS BIZI DE VURDU

THY Yönetim Kurulu Baskani ve Genel Müdürü Abdurrahman Gündogdu, SARS'in Irak savasindan çok THY'yi etkiledigini belirtti. Irak savasi nedeniyle yolcu sayilarinin beklendigi kadar düsmedigini belirterek, ''Hatta Bagdat'in düstügü günün ertesi, rezervasyonlarda gözle görülür artis oldu. Geçtigimiz hafta itibariyle savasin etkileri sifirlandi diyebilirim'' dedi. Gündogdu sunlari söyledi: "Sadece Uzakdogu'da SARS nedeniyle yolcu talebinde bir düsüs, Kuveyt ve Bahreyn'e seferler baslamadigi için kaybimiz var. Geçen yilki rakamlara asagi yukari ulasmis, hatta bazi noktalarda asmis durumdayiz''
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası