Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sars virüsünün bilançosu 212 ölü

SARS hastaligindan ölenlerin sayisi 212'ye çikti. hastalikla ilgili önlemler alinirken, hastalik görülen kisi sayisi da 3 bin 900'ü asti.

Çin'de atipik zatürreeden 4 kisinin daha öldügü bildirildi. Pekin'de AFP'ye açiklama yapan Dünya Saglik Örgütü (DSÖ) uzmani Jeff Mc Farland, Çin Saglik Bakanligi'nin, SARS adli gizemli hastaliktan 4 kisinin daha öldügünü, 132 yeni vakanin ortaya çiktigini DSÖ'ye dün bildirdigini belirtti.

Hong-Kong'da da 6 kisi öldü

Öte yandan Hong Kong'da SARS'tan 6 kisinin daha öldügü, 22 kisinin de hastaliga yakalandigi bildirildi. Hükümetten dün yapilan açiklamada, ülkede SARS'tan ölenlerin sayisinin 94'e, hastaliga yakalananlarin sayisinin da 1402'ye yükseldigi belirtildi.

Arnavutluk'ta 12 kisi karantinada

Arnavutluk'ta, SARS hastasi olduklari süphesiyle 7 Arnavut ve 5 Çinlinin karantinaya alindiklari bildirildi. Kosova basininda yer alan habere göre, Arnavutluk Saglik Bakanligi, söz konusu kisilerin "gizemli zatürree"ye yakalandiklari kuskusuyla baskent Tiran'da karantinaya alindiklarini duyurdu.

Çin uyruklulularin SARS virüsünün ortaya çiktigi bölgede bir süre kaldiklari belirtilen haberde, Arnavutluk hükümetinin bu ölümcül hastaliga karsi gerekli önlemleri aldigi kaydedildi.

Kanada'da tren yolcularina uyari

Kanadali saglik görevlileri, SARS'a yakalanan bir kisiyle banliyö treninde seyahat eden 6 kisiyi aradiklarini açikladilar. Toronto'daki saglik görevlilerinden Barbara Yaffe, SARS hastaligina yakalanan bir hemsirenin geçen hafta iki kez banliyö treni ile yolculuk ettiginin ögrenildigini belirterek, hemsirenin yakininda oturanlara bu hastaligin geçmis olabilecegini kaydetti. Asya kitasi disinda SARS'dan ölüm olayinin yasandigi tek ülke olan Kanada'da 300'den fazla SARS vakasi görüldü, 14 kisi bu hastalik nedeniyle hayatini kaybetti.

Ingiltere'de SARS alarmi

Ingiltere'de Saglik Bakani Alan Milburn'un herhangi bir salgin halinde kullanilmak üzere bir karantina hastanesi tespit ettigi bildirildi. Muhtemel salgin halinde bu hastanenin dis dünyayla iliskisinin kesilecegi ifade ediliyor. Bugüne kadar 6 vakaya rastlanan Ingiltere'de, bütün hastalarin iyilestikleri, sadece bir kisinin hala tedavi edilmekte oldugu ifade ediliyor.

THY: SARS BIZI DE VURDU

THY Yönetim Kurulu Baskani ve Genel Müdürü Abdurrahman Gündogdu, SARS'in Irak savasindan çok THY'yi etkiledigini belirtti. Irak savasi nedeniyle yolcu sayilarinin beklendigi kadar düsmedigini belirterek, ''Hatta Bagdat'in düstügü günün ertesi, rezervasyonlarda gözle görülür artis oldu. Geçtigimiz hafta itibariyle savasin etkileri sifirlandi diyebilirim'' dedi. Gündogdu sunlari söyledi: "Sadece Uzakdogu'da SARS nedeniyle yolcu talebinde bir düsüs, Kuveyt ve Bahreyn'e seferler baslamadigi için kaybimiz var. Geçen yilki rakamlara asagi yukari ulasmis, hatta bazi noktalarda asmis durumdayiz''
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası