Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sars virüsünün bilançosu 212 ölü

SARS hastaligindan ölenlerin sayisi 212'ye çikti. hastalikla ilgili önlemler alinirken, hastalik görülen kisi sayisi da 3 bin 900'ü asti.

Çin'de atipik zatürreeden 4 kisinin daha öldügü bildirildi. Pekin'de AFP'ye açiklama yapan Dünya Saglik Örgütü (DSÖ) uzmani Jeff Mc Farland, Çin Saglik Bakanligi'nin, SARS adli gizemli hastaliktan 4 kisinin daha öldügünü, 132 yeni vakanin ortaya çiktigini DSÖ'ye dün bildirdigini belirtti.

Hong-Kong'da da 6 kisi öldü

Öte yandan Hong Kong'da SARS'tan 6 kisinin daha öldügü, 22 kisinin de hastaliga yakalandigi bildirildi. Hükümetten dün yapilan açiklamada, ülkede SARS'tan ölenlerin sayisinin 94'e, hastaliga yakalananlarin sayisinin da 1402'ye yükseldigi belirtildi.

Arnavutluk'ta 12 kisi karantinada

Arnavutluk'ta, SARS hastasi olduklari süphesiyle 7 Arnavut ve 5 Çinlinin karantinaya alindiklari bildirildi. Kosova basininda yer alan habere göre, Arnavutluk Saglik Bakanligi, söz konusu kisilerin "gizemli zatürree"ye yakalandiklari kuskusuyla baskent Tiran'da karantinaya alindiklarini duyurdu.

Çin uyruklulularin SARS virüsünün ortaya çiktigi bölgede bir süre kaldiklari belirtilen haberde, Arnavutluk hükümetinin bu ölümcül hastaliga karsi gerekli önlemleri aldigi kaydedildi.

Kanada'da tren yolcularina uyari

Kanadali saglik görevlileri, SARS'a yakalanan bir kisiyle banliyö treninde seyahat eden 6 kisiyi aradiklarini açikladilar. Toronto'daki saglik görevlilerinden Barbara Yaffe, SARS hastaligina yakalanan bir hemsirenin geçen hafta iki kez banliyö treni ile yolculuk ettiginin ögrenildigini belirterek, hemsirenin yakininda oturanlara bu hastaligin geçmis olabilecegini kaydetti. Asya kitasi disinda SARS'dan ölüm olayinin yasandigi tek ülke olan Kanada'da 300'den fazla SARS vakasi görüldü, 14 kisi bu hastalik nedeniyle hayatini kaybetti.

Ingiltere'de SARS alarmi

Ingiltere'de Saglik Bakani Alan Milburn'un herhangi bir salgin halinde kullanilmak üzere bir karantina hastanesi tespit ettigi bildirildi. Muhtemel salgin halinde bu hastanenin dis dünyayla iliskisinin kesilecegi ifade ediliyor. Bugüne kadar 6 vakaya rastlanan Ingiltere'de, bütün hastalarin iyilestikleri, sadece bir kisinin hala tedavi edilmekte oldugu ifade ediliyor.

THY: SARS BIZI DE VURDU

THY Yönetim Kurulu Baskani ve Genel Müdürü Abdurrahman Gündogdu, SARS'in Irak savasindan çok THY'yi etkiledigini belirtti. Irak savasi nedeniyle yolcu sayilarinin beklendigi kadar düsmedigini belirterek, ''Hatta Bagdat'in düstügü günün ertesi, rezervasyonlarda gözle görülür artis oldu. Geçtigimiz hafta itibariyle savasin etkileri sifirlandi diyebilirim'' dedi. Gündogdu sunlari söyledi: "Sadece Uzakdogu'da SARS nedeniyle yolcu talebinde bir düsüs, Kuveyt ve Bahreyn'e seferler baslamadigi için kaybimiz var. Geçen yilki rakamlara asagi yukari ulasmis, hatta bazi noktalarda asmis durumdayiz''
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası