Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SARS’in önüne geçilemiyor

Hong Kong’da 3 kisi daha gizemli zatürree olarak adlandirilan Akut Solunum Yetmezligi Sendromu’ndan (SARS) öldü.

Hong Kong’da, “atipik” zatürree olarak da adlandirilan SARS hastaligindan toplam 35 kisi öldü, 1108 kisi hastalandi. Çin’in güneyinde çiktigi tahmin edilen SARS, 18 ülkeye yayildi. Geçen yil sonlarindan beri toplam 110 kisi hastaliktan öldü.

Vietnam’in baskenti Hanoi’de de, Vietnam asilli bir Fransiz doktorun SARS nedeniyle hayatini kaybettigi bildirildi. Fransa’nin Hanoi Büyükelçiligi’nin açiklamasinda, Dr. Nguyen Huu Boi’nin (69) Vietnam’da bu hastaliktan ölen 5. kisi oldugu belirtildi. Ölen 5 kisinin de Fransiz Hastanesi’nde görevli oldugu kaydedildi.

Vietnam’da hastaliga yakalanan ilk kisi olan Çin asilli bir Amerikali isadami, Subat ayi sonlarinda Fransiz Hastanesi’nde tedavi görmüstü. Hasta, taburcu edilmesinden sonra Hong Kong’da hayatini kaybetmisti.

Dünya Saglik Örgütü’ne göre, Vietnam’da 62 SARS vakasi görüldü.

HONG KONG’DA 61 SARS VAKASI DAHA GÖRÜLDÜ

Hong Kong’da yeni görülen yeni 61 vaka ile birlikte “akut solunum yetmezligi sendromu” (SARS) hastaligina yakalananlarin sayisi 1059’u buldu. Yetkililer, sadece son 2 günde görülen SARS vakasinin 89 oldugunu kaydettiler. Hong Kong Özel Idari Bölgesi Amiri Tung Chee-hwa, karantinada bulunanlar ve SARS hastalari ile yakin temasi olanlarin Hong Kong’dan ayrilmalarina izin verilmeyecegini kaydetti.

SARS ILK INGILIZ KURBANINI VERDI

Endonezya’da hastaneye kaldirilan 47 yasindaki bir Ingiliz isadaminin, SARS (Akut Solunum Yetmezligi Sendromu) adi verilen gizli zatürreeden öldügü açiklandi. Böylece Ingiltere’nin da hastaliga kurban veren ülkeler arasina girdigini dogrulayan Saglik Bakanligi yetkilileri, Endonezya’dan önce Hong Kong’a gittigi belirtilen isadaminin, SARS virüsünü buradan kapmis olabilecegine dikkati çekti.

Saglik Bakanligi yetkilileri, Ingiliz vatandaslarina yapilan “mecbur kalinmadikça Uzakdogu ülkelerine seyahat edilmemesi” çagrisini da yineledi. Ingiliz basini, bazi Uzakdogu ülkelerine seyahat edenler için karantina kosullari uygulayacagini açiklayan ABD’nin ardindan, Ingiltere’de de böyle bir karar alinabilecegini öne sürüyor.

Geçen yil Çin’in güneyinde ortaya çiktigina inanilan öldürücü virüsün tedavi yöntemi konusunda da halen bir ilerleme saglanmis degil.

HONG KONG KONSERLERI IPTAL

Ünlü Ingiliz Rock grubu Rolling Stones ile Rock sarkicisi Carlos Santana, Amerikali müzisyen Moby ve sarkici Andy Williams’dan sonra Ingiliz sarkici David Gray de 28 Nisan’daki Hong Kong konserini iptal etti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası