Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Insanligin olusturdugu afet: NBC silahlar

Acil Tip Dernegi tarafindan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlük Konferans Salonu’nda, “Nükleer, Biyolojik ve Kimyasal (NBC) Silahlar, Korunma ve Ilkyardim” konferansi yapildi.

Acil Tip Dernegi Genel Baskani Uzman Dr. Ülkümen Rodoplu, NBC silahlarin, 11 Eylül 2001 tarihinde ABD’de yasanan terör saldirisinin ardindan yeniden dünya gündemine tasindigini belirterek, “Bu silahlarin yalnizca askeri ortamda degil, ayni zamanda sivil insanlar, hayvanlar, bitkiler ve çevre üzerinde yikici etkisi görülmektedir” dedi.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Emin Alici, insanoglunun binlerce yil önce dogal afetlerle karsilastigini ve bunlari sorgulamalari sonucu bilimin ortaya çiktigini dile getirerek, dogal afetlere karsi savunma sistemi gelistirilirken, insanligin kendi olusturdugu afetlerin ortaya çiktigini kaydetti. Alici, birkaç yüz kilometre ötede, analarin ve çocuklarin insanoglunun olusturdugu bu afetler nedeniyle yarali, aç ve sikinti içinde olduklarini ve toplumun bu tür afetlerden korunma konusunda bilgisiz oldugunu belirterek, Acil Tip Dernegi’nin düzenledigi konferanslarla önemli bir hizmeti yerine getirdigini söyledi.

Sivil Savunma Izmir Il Müdürü Faruk Üner, NBC silahlarinin ilk olarak 2. Dünya Savasi’nda kullanildigini ve çok sayida kisinin hayatini kaybetmesine neden oldugunu belirterek, “Hayatini kaybedenler kurtulmustur. Yasayanlar ise radyasyon ve buna bagli hastaliklarla bogusarak yasamlarini sürdürmüslerdir” dedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası