Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kekemelik tedavisinde Schwartz teknigi

E.Ü. Tip Fakültesi’nde uygulanan teknikle konusma ögretilmesi halinde yüzde 70 oraninda basari saglaniyor.

Prof. Dr. Benal Inceer, ‘kontrollü-akici konusmayi saglayabilmek’ olarak tanimlanan Schwartz tekniginin, tedavide kullanilan tüm yeni teknikleri içinde barindirdigini kaydetti. Kekemeligin dogustan olmadigini belirten Inceer, özellikle 2-7 yas arasinda görülen kekemeligin tedavisinde ailenin tavrinin önemine dikkat çekti.

Ege Üniversitesi (EÜ) Tip Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dali’ndaki Konusma Bozukluklari Birimi’nde kekemelik tedavi yöntemi olan “Schwartz” tekniginin uygulandigi, bu teknikle konusma ögretilmesi halinde yüzde 70 oraninda basari saglandigi bildirildi. EÜ Tip Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dali’nda görevli Prof. Dr. Benal Inceer, bu teknikle kekemelerin kendi dogal nitelikleriyle konusmasini sagladiklarini belirtti. Inceer, sunlari kaydetti:

YETISKINDE DAHA IYI SONUÇ VERIYOR

“1991 yilindan beri Konusma Bozukluklari Birimi’nde kekemeligin tedavisi için çalisiyorum. Kekemeligin nedenini sadece psikolojik ya da organik nedenlere baglayamayiz. Bu yüzden tedavi için kullandigimiz Schwartz tekniginin faydasini çok görüyoruz. Çünkü bu teknik, kekemeligin tedavisinde kullanilan tüm yeni teknikleri içinde barindiriyor. Teknik her yasa uygulanmakla birlikte yetiskinlerde çok daha iyi sonuç veriyor.”

KESIN BIR TEDAVISI YOK

Schwartz teknigini “kontrollü-akici konusmayi saglayabilmek” olarak tanimlayan Inceer, “Kekemeligin kesin bir tedavisi yok. Ama bu teknikle konusma ögretilirse yüzde 70 basari saglaniyor” dedi. Benal Inceer, kekemeligin genellikle 2,5-7 yaslari arasinda basladigina dikkati çekerek, kekemeligin yüzde 70’inin ergenlikte de sürdügünü kaydetti. Inceer, söyle konustu:

“Aslinda kisiler, kekeme dogmazlar. Özellikle 2-7 yas arasinda ortaya çikan kekemelikte ailenin tavri çok önemlidir. Çocuga karsi takinilan otoriter ve baskici tavir, kekemeligin artmasina da neden olabilir. Aileler, kekeleyen çocuklarindan utanmamali ve tedaviye kendileri de yardimci olmalidir.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası