Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


‘Beyni sasirtarak bellegi gelistirin’

Evinizin seklini degistirin. Pozitif hayaller kurun, zihinsel aktivasyonlar yapin.

Prof. Dr. Nurselen Toygar, insan beyninin çözemeyecegi hiçbir problem olmadigini belirterek, “Yatmadan önce sorununuzla ilgili tüm bilgi ve beklentilerinizi, çözüm bulmaya çalismadan beyninize yükleyin. Bir çözüm veya atmaniz gereken bir sonraki adimi bilerek uyanacaksiniz” dedi.

Ege Üniversitesi Temel Tip Bilimleri Fizyoloji Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Nurselen Toygar, “Beyinler parasüt gibidir, ancak açilirsa çalisir. Beynimizi gelistirmeyi ögrenmeliyiz” dedi. Gaziemir Belediyesi’nce düzenlenen “Beyin Gücü Kullanimi ve Bellek Gelistirme” konulu panelde konusan Prof. Dr. Nurselen Toygar, beyin ve kalbin islevini ayni anda sürdürdügünü belirterek, “Hiçbir mükemmel bilgisayar, insan beyninden daha mükemmel degildir. Çünkü onu yapan da insandir” dedi.

TEMEL ÖZELLIKLERI

Toygar, insan beyninin temel özelliklerini anlatarak, duygusal ve sanatsal insanlarin sag beyin kisminin daha baskin, mantik, akil, matematik egilimli insanlarin ise sol beyin kisminin daha etkin çalistigini kaydetti. Toygar, “Bellegimizi gelistirmek için beyninizi sasirtin. Örnegin evinizin seklini degistirin. Pozitif hayaller kurun, zihinsel aktivasyonlar yapin” diye konustu.

“BEYNINIZI YÜKLEYIN”...

Nurselen Toygar, beyin gelistirmeyle ilgili olarak panele izleyenlere söyle yol gösterdi:

“Beyinler parasüt gibidir. Ancak açilirsa çalisir. Beynimizi gelistirmeyi ögrenelim. Çözmeniz gereken bir sorun varsa gece yatmadan önce tüm bilgi ve beklentilerinizi beyninize yükleyin. Ancak çözüm bulmaya çalismayin. Çogunlukla bir çözüm veya olasilikla atmaniz gereken bir sonraki adimi bilerek uyanacaksiniz. Bu kisiye zaman kaybi gibi gelebilir, ama bu süreç bireyi çözüm zincirine tasiyacaktir. Insan beyninin çözemeyecegi hiçbir problem olamaz.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası