Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kizilay kan stokluyor

Sinirda 3 ekiple gözetleme yapan BM Mülteciler Yüksek Komiserligi Iskenderun, Iran ve Ürdün'deki depolarda bulunan ve 300 bin kisiye yetecek erzaki bölgeye sevketmeye hazirlaniyor.

Türkiye, Irak'tan gelecek göçmen akinini karsilamaya hazirlaniyor. Saglik Bakanligi Istanbul'daki 24 saglik kurulusuna yazi göndererek doktor, eczaci ve ebeleri göreve çagirdi. Sinirda 3 ekiple gözetleme yapan Birlesmis Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserligi ise Iskenderun, Iran ve Ürdün'deki depolarda bulunan ve 300 bin kisiye yetecek erzaki bölgeye sevketmeye hazirlaniyor.

Irak'taki çatismalar bütün hiziyla sürerken Türkiye'nin güney sinirinda da hareketlilik yasaniyor. Saglik Bakanligi, Istanbul'daki 24 saglik kurulusuna gönderdigi yazida, doktor ve hemsirelerden bölgeye gitmek için hazir olmalarini istedi. BM Mülteciler Yüksek Komiserligi Türkiye Ofisi Sözcüsü Metin Çorabatir , Irak'tan dogrudan bilgi akisinin kesildigini söyledi.

Diyarbakir'daki Kriz Yönetim Merkezi ile irtibati saglamak için büro olusturduklarini belirten Çorabatir, eleman ve araç sayisini da arttirdiklarini belirtti. BM'nin Iskenderun, Iran ve Ürdün'de 3 büyük deposu bulunduguna isaret eden Çorabatir, bu depolarda yaklasik 300 bin kisiye yetecek miktarda erzak bulundugunu, gerekmesi durumunda bunlari bölgeye nakledeceklerini söyledi. Çorabatir 3 BM ekibinin mülteci akinina karsi Türkiye'nin güney sinirinda devriye gezdigine isaret ederek, incelemeleri sirasinda göçmen hareketine rastlamadiklarini anlatti.

Çorabatir, yaptiklari anlasma kapsaminda Kizilay'in çevre illerinde bulunan depolarindaki malzemeleri Silopi'ye BM'nin tasiyacagini söyledi. Kizilay, olasi gelismelere karsi bölgede kan stokluyor. Bölge illerindeki kan merkezlerinden halka kan bagisi çagrisi yapiliyor. Yetkililer savas nedeniyle her türlü olasilik dikkate alinarak hazirlik yapildigina isaret ederek, kurumun diger hizmetlerinin yani sira kan stoku açisindan da gerekli çalismalari yapmasi gerektigini belirttiler. Kizilay Genel Baskani Ertan Gönen , Kizilay'in 50 bin kisiyi karsilayacak paket programinin hazir oldugunu bildirdi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası