Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglikçilar Silopi ve Çukurca'ya

Istanbul'da 24 ayri saglik kurulusunda görevli 104 saglik personeli güneyde görev yapmak için bugün yola çikti.

Saglik personelinden görevlendirilmeye itiraz edenler, Istanbul Tabip Odasi Hukuk Bürosu tarafindan hazirlanan dilekçeleri Il Saglik müdürülgü’ne verdi. 16 hastane, 1 agiz ve dis sagligi merkezi ile 7’si saglik ocagi olmak üzere toplam 24 saglik kurulusundan 104 saglik personeli Çukurca ve Silopi’de görev yapmak için Istanbul’dan Ankara’ya hareket etti.

Karayolu ile Ankara’ya ulasacak olan personel, Ankara’da 2 gün sürecek egitimin ardindan görev yerleri olan Çukurca ve Silopi’ye gidecek. Saglik personeli arasinda genel cerrah, dis hekimi, hemsire, labaratuvar teknisyeni gibi çesitli branslardan görevliler bulunuyor.

Istanbul Tabip Odasi Hukuk bürosu ise bu görevlendirnmeye itiraz etmek isteyenler için birer dilekçe örnegi hazirlayarak saglik çalisanlarina iletti. Tabip Odasi Yönetim Kurulu Üyesi Doktor Osman Öztürk, ANKA’ya yaptigi açiklamada, saglik personelinin Cumartesi günü evlerinden çagrildigini, bugün de otobüslere bindirilip Ankara’ya gönderildigini söyledi. Bu görevlendirmeden Saglik Müdürü’nün de ayrintili bilgisi olmadigini dile getiren Öztürk, söyle dedi:

“Saglik hizmetlerinde ihtiyaç duyulan her yerde saglik çalisani oacaktir. Ama öncelikle haksiz bir savas var, bu nedenle görelendirilmek saglik çalisanlarini rahatsiz ediyor. Ayrica biçimle ilgili sorun var. Pazartesi günü gidilecek, saglik çalisanlarina Cumartesi, Pazar günü evlerinden çagrilip teblig ettiler. Bu da çok travmatize edici bir sey. Öte yandan görevlendirmelerin süresi belli degil, gidecek insanlarin barinma, çalisma kosullari belli degil. Savas kosullarinda örnegin kimyasal silahlarla ilgili bilgisi yok. Bu rahatsiz ediyor. Görevlendirilmenin hukukunu anlayabilmis degiliz. Bu bir tayin, geçici görevlendirme ise kurali vardir. Biz bunu Saglik Müdürlügü yetkililerine aktardik. Görevlendirmeye itiraz etmek isteyenlar için bir dilekçe formati hazirladik. Haklarini korumak isterlerse hukuki destek sunacagimizi belirttik. Saglik personeli de dilekçeleri imazalayip Saglik Müdürlügüne verdiler. Saglik Müdürlügü dilekçeleri aldi, isleme koyacak.”

ANKA Ajans

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası