Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglikçilar Silopi ve Çukurca'ya

Istanbul'da 24 ayri saglik kurulusunda görevli 104 saglik personeli güneyde görev yapmak için bugün yola çikti.

Saglik personelinden görevlendirilmeye itiraz edenler, Istanbul Tabip Odasi Hukuk Bürosu tarafindan hazirlanan dilekçeleri Il Saglik müdürülgü’ne verdi. 16 hastane, 1 agiz ve dis sagligi merkezi ile 7’si saglik ocagi olmak üzere toplam 24 saglik kurulusundan 104 saglik personeli Çukurca ve Silopi’de görev yapmak için Istanbul’dan Ankara’ya hareket etti.

Karayolu ile Ankara’ya ulasacak olan personel, Ankara’da 2 gün sürecek egitimin ardindan görev yerleri olan Çukurca ve Silopi’ye gidecek. Saglik personeli arasinda genel cerrah, dis hekimi, hemsire, labaratuvar teknisyeni gibi çesitli branslardan görevliler bulunuyor.

Istanbul Tabip Odasi Hukuk bürosu ise bu görevlendirnmeye itiraz etmek isteyenler için birer dilekçe örnegi hazirlayarak saglik çalisanlarina iletti. Tabip Odasi Yönetim Kurulu Üyesi Doktor Osman Öztürk, ANKA’ya yaptigi açiklamada, saglik personelinin Cumartesi günü evlerinden çagrildigini, bugün de otobüslere bindirilip Ankara’ya gönderildigini söyledi. Bu görevlendirmeden Saglik Müdürü’nün de ayrintili bilgisi olmadigini dile getiren Öztürk, söyle dedi:

“Saglik hizmetlerinde ihtiyaç duyulan her yerde saglik çalisani oacaktir. Ama öncelikle haksiz bir savas var, bu nedenle görelendirilmek saglik çalisanlarini rahatsiz ediyor. Ayrica biçimle ilgili sorun var. Pazartesi günü gidilecek, saglik çalisanlarina Cumartesi, Pazar günü evlerinden çagrilip teblig ettiler. Bu da çok travmatize edici bir sey. Öte yandan görevlendirmelerin süresi belli degil, gidecek insanlarin barinma, çalisma kosullari belli degil. Savas kosullarinda örnegin kimyasal silahlarla ilgili bilgisi yok. Bu rahatsiz ediyor. Görevlendirilmenin hukukunu anlayabilmis degiliz. Bu bir tayin, geçici görevlendirme ise kurali vardir. Biz bunu Saglik Müdürlügü yetkililerine aktardik. Görevlendirmeye itiraz etmek isteyenlar için bir dilekçe formati hazirladik. Haklarini korumak isterlerse hukuki destek sunacagimizi belirttik. Saglik personeli de dilekçeleri imazalayip Saglik Müdürlügüne verdiler. Saglik Müdürlügü dilekçeleri aldi, isleme koyacak.”

ANKA Ajans

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası