Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Çocugunuzu anaokuluna gönderin

Psikolog Dr. Sibel Gürsoy, çocuklarin basarili olabilmeleri için mutlaka anaokuluna gönderin diye uyardi.

Psikolog Dr. Sibel Gürsoy, çocuklarin basarili olabilmeleri için bebeklikten itibaren temel ihtiyaçlarinin en iyi sekilde karsilanmasi gerektigini belirterek, “Çocugunuzu mutlaka anaokuluna gönderin” dedi.

Her yas döneminin ayri ayri ihtiyaçlari oldugunu belirten Psikolog Dr. Sibel Gürsoy, ancak çocugun beslenme biçiminden onlara nasil davranildigina kadar pek çok konunun, çocugun gelecegini etkiledigini belirtti.

Psikolog Dr. Sibel Gürsoy, Izmir Özel Türk Koleji’nde düzenlenen “Anne-Baba Okulu Egitim Semineri”nde yaptigi konusmada, sunlari söyledi: “Ilk yasinda çocuk her seyi merak eder. Buna engel olursaniz, bir süre sonra çocuk merak etmemeye baslar, ögrenme istegi yok olur. Çocuklara uygun ortam hazirlayarak, ögrenmeye keyifle baslamasini saglamaliyiz. 2 yasindan itibaren merak artar, her seyi sorarlar. Bu sorulari sabirla, en uygun sekilde yanitlamaliyiz. 3-4 yastan itibaren her çocugun anaokulu egitimine ihtiyaci vardir. Sosyal paylasma ve zihinsel gelisimin en hizli oldugu dönemdir bu ve artik annenin çocuga bu konuda verebilecegi fazla bir sey yoktur. Çocuklarinizi, yarim gün bile olsa, egitim programini incelediginiz iyi bir anaokuluna gönderin.”

Dr. Sibel Gürsoy, 4 yastan itibaren sorularin “neden-niçin” seklini aldigini kaydederek, karsit sorularla çocugun yaniti bulmasinin saglanmasi gerektigini söyledi. Bu durumun çocuklarin kendine güvenini pekistirdigini dile getiren Dr. Gürsoy, “Çocugun soru sormasini engellemek, kendi kabuguna çekilmesine ya da hirçinlasmasina yol açar” diye konustu.

“Ödül-ceza, tehdit-rüsvet” hakkinda da bilgi veren Psikolog Gürsoy, sözlerini söyle tamamladi: “Çocuklarin bisiklete sahip olmak için sinif geçmesi ya da istemedigi bir yemegi, televizyon seyretmek için yemeye zorlanmasi, kendisi için bir sey yapmamasi demektir. Bu da sorumluluk duygusunun gelismesine engeller. Çocuk, iç denetimini saglayamaz.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası