Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Isyerine özel egzersizler

Büro malzemelerinden yararlanarak, hatta kitap ve dosyalarinizi kullanarak yapacaginiz egzersizler sagligi koruyor.

Sabahtan aksama kadar yorucu ve yogun bir is temposunda kosusturuyorsunuz. Ne spor ne bir sosyal etkinlik… Ancak bunun da çözümü bulundu. Ofisteki masa ve sandalyelerden yararlanarak, hatta kitap ve dosyalarinizi kullanarak yapacaginiz egzersizler sagligi koruyor ve iste basariyi getiriyor..

ISYERI ve evdeki hareketsizlik, pek çok saglik sorununu da beraberinde getiriyor. Ancak aslinda bu bir bahane de degil. A.Ü. Tip Fakültesi Spor Hekimligi Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Emin Ergen, "Yogun is temposundan spor yapmaya vakit bulamayanlarin imdadina ofis ve kapali mekânlar için gelistirilen egzersizler yetisti" diyor.

Yararlari saymakla bitmez

PROF. Ergen, ofisteki masa ve sandalyelerden yararlanarak, hatta kitap kullanarak yapilabilen egzersizlerin yararlarini ise söyle siraliyor: "Kisinin strese karsi direncini, zihinsel kapasitelerin kullanimini ve verimliligi artirir. Konsantrasyon yetenegini yükseltir, zamani iyi kontrol edebilmeyi saglar. Hatayi ve ise gelememe süresini azaltir."

Nasil yapariz?

• Esneklik egzersizleri: Yana, arkaya, öne boyun esnetme. Kolu yandan arkaya, üstten arkaya esnetme. Kol ön içini yana esnetme. Gövdeyi yana, öne, geriye gerdirme. Oturur pozisyonda beli yana çevirme. Uyluk önünü, arkasini germe. Kasik germe ve baldir esnetme.

• Kuvvet egzersizleri: Agirlikla (3 - 5 kilo kitap olabilir) omuzlari yukari çekerek kas çalismasi. Omuz basi için oturarak agirlik (1 - 2 kilo kitap, dosya gibi) kaldirarak çalisma. Kolun dirsekten bükülerek 1 - 3 kilo agirligin kaldirilmasi. Snav çekme. Kitap agirlikli, kollari yana ve yukari kaldirarak gögüs kas egzersizi. Sirt ve omuz arka grup kaslari egzersizi. Oturarak mekik, kasik ve kalça kaslari egzersizleri. Duvara sirtini yaslayarak oturma pozisyonu almak. Çök - kalk egzersizi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası