Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Botoks tedavisi sonrasi kirisiklik riski

Kirisikliklari önlemek için yapilan Botoks tedavisinin, yeni kirisikliklarin ortaya çikmasina yol açabildigi bildirildi.

Dr. David Becker, özellikle iki kas arasina Botoks yaptiranlarda riskin bulundugunu belirterek, kas ortasindaki ve gözkapagindaki kaslarin yeniden kas çatma ifadesi olusturmaya çalismasinin yeni kirisikliklarin olusmasina yolaçtigini kaydetti.

New York’taki Weill Cornell Tip Okulu’ndan Dr. David Becker, Botoks yaptiran kisilerin, kaslarin felç oldugu bölgedeki yüz ifadelerini bilinçsiz olarak yeniden olusturduklarini söyledi. Becker, bunun, bazen Botoks yapilan yer yakinindaki diger kaslarin harekete geçmesiyle yeni kirisikliklarin ortaya çikmasina yol açabilecegini belirtti. Özellikle iki kas arasina Botoks yaptiranlarda bu riskin bulundugunu belirten Becker, “Bu durumda burnun üst kismindaki, kas ortasindaki ve gözkapagindaki kaslar yeniden kas çatma ifadesi olusturmaya çalisabilirler. Bu hareketin tekrari da yeni kirisikliklarin olusmasina yol açar” dedi.

Botoksun güvenli ve etkili bir tedavi oldugunu belirten Becker, yeni kirisikliklar ortaya çikarsa hasta ve doktorunun tedaviyi kesip kesmemeye karar verebileceklerini söyledi. Arastirmanin sonucu, Amerikan Kozmetik Dermatoloji ve Estetik Cerrahi derneginin yayin organi Cosmetic Dermatology dergisinde yayinlandi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası