Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


‘Saç jölesi sinüzit yapabilir’

Saçlara sekil vermek için kullanilan jölenin, soguk havalarda islaklik olusturdugu için sinüzite yol açabildigi bildirildi.

Özel Tekden Tip Merkezi Bashekimi ve Kulak-Burun-Bogaz Uzmani Opt. Dr. Kemal Tekden, soguk havalarda saça jöle sürülerek disari çikilmasinin saglik açisindan tehlikeli oldugunu kaydetti.

Kulak-Burun-Bogaz Uzmani Opt. Dr. Kemal Tekden, havayla dolu olmasi gereken sinüs bosluklarinin iltihaplanmasi olarak tarif ettigi sinüzit hastaliginin, sik sik bas agrisi ve burun tikanikligina, bogazda gicik yaparak öksürüge ve orta kulak rahatsizliklarina neden oldugunu belirtti.

Sinüzitin sebeplerinin basinda, basin üsütülmesi geldigini ifade eden Tekden, sunlari söyledi: “Bu hastalik, basin üsütülmesi ve islak birakilmasi sonucu olusuyor. Soguk havalarda banyo sonrasi basin kurutulmadan disari çikilmasi sinüzite davetiyedir. Saçlarin güzel görülmesini ve parlamasini saglamak amaciyla özellikle gençler tarafindan kullanilan jöle, saçlarda islaklik olusturdugu için sinüzite yol açiyor. Bu hastaligin en kötü yani da sik tekrar etmesidir. Ülkemizin özellikle Iç ve Dogu Anadolu bölgelerinde karasal iklim hakim. Yani kislari çok sert geçmektedir. Kis aylarinda saçlarina jöle sürerek disari çikanlar, sinüzit ve nezle gibi hastaliktan kurtulamazlar. Bu nedenle soguk havalarda saçlara jöle sürerek disari çikmak çok tehlikelidir.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası