Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bakan Akdag iddialari yalanladi

Saglik Bakani Recep Akdag, hastanelerde parasi olmadigi için rehin kalan hasta olayi oldugu yönündeki iddialari yalanladi.

Saglik Bakani Recep Akdag, hastanelerde parasi olmadigi için rehin kalan hasta olayi yasanmadigini belirterek, ''Bunun aksini yapanlar için geregini yapiyoruz'' dedi.

Bakan Akdag, Bolu Koru Otel'de, basina kapali gerçeklestirilen ''Aile Hekimligi Birinci Basamaga Yönelik Tani ve Tedavi Rehber Uzman Grubu Çalisma Toplantisi'' öncesinde sorulari yanitladi.

Saglik Bakani Akdag, toplantinin amacinin bakanliga bagli hastane ve saglik ocaklarinin daha verimli hale getirilmesi oldugunu belirterek ''Kamuya ait hastanelerin tam anlamiyla özel sektör mantigiyla çalismasi mümkün degil. Ama hizmet olarak özel sektör gibi hizmet verebilir. Amacimiz; yardima ihtiyaci olan, ödeme güçlügü olan fakir vatandaslarimiza en iyi sekilde nasil hizmet verebiliriz, buna çözüm bulmak'' diye konustu.

REHIN OLAYI YOK''

Yillardir Türkiye gündeminde olan hastanelerde rehin tutulma olayinin, aldiklari bir dizi tedbirle tamamen ortadan kalktigini anlatan Akdag, ''Basin da yakindan takip ediyor. Son birkaç haftadir Türkiye'nin hiçbir hastanesinde parasi olmadigi için rehin kalan hasta yok. Bunun aksini yapanlar hakkinda geregini yapiyoruz'' dedi.

Saglikta ortak hizmet anlayisini ortaya çikarmaya çalistiklarini ifade eden Akdag, SSK ile devlet hastanelerinin birlestirilmesi kelimesinin yanlis oldugunu vurguladi.

Akdag, su bilgiyi verdi:

''Saglikta ortak hizmet anlayisini olusturmak için Türkiye'nin konusunda uzman insanlariyla mutfaga girdik. Mutfakta hazirlanan seyleri tam anlamiyla olgunlasmadan, hazir hale gelmeden kamuoyu ile paylasmak yanlis anlasilabilir. Öncelikle mutfakta yapilan çalisma tamamlansin o noktada ayrintilari tüm Türkiye ögrenecek. Bu konuda kamunun daha verimli çalismasi, kaynaklarini en iyi sekilde kullanmasi ana hedefimizdir.''

SAGLIK OCAKLARINDA TEDAVI ÜCRETLERI

Geçtigimiz günlerde kamuoyuna saglikta ücretli tedavi seklinde yansiyan haberlerin yanlis anlamalara yol açtigini ifade eden Recep Akdag, ''Bizim yaptigimiz saglik ocaklarinda bizden önceki dönemde 4 milyon 400 bin lira olan tedavi ücretini 2 milyon liraya indirmek oldu. Biz yeni bir uygulama baslatmadik, hatta vatandasimizin lehine karar alarak ücretleri asagi indirdik. Ayrica ödeme güçlügü olan vatandastan bu ücret alinmayacak'' dedi.

Saglik Bakani Akdag, ''Olasi Irak harekatina yönelik bir çalismaniz var mi?'' sorusuna da su karsiligi verdi:

''Türkiye'deki hastaneler personel ve donanim açisindan olasi bir Irak harekatina hazir. Bazilarinin iddia ettigi gibi herhangi bir yetersizlik söz konusu degil. Ayrica bazi illerden Dogu ve Güneydogu illerine personel gönderilmesi durumu da söz konusu degil. Böyle yaparsaniz, personelini alip gönderdiginiz bölgelerde saglikta sorunlar ortaya çikabilir.'' Akdag, Bolu Koru Otel'de yapilan ve bir hafta sürecek çalismaya Türkiye'nin degisik üniversitelerinden uzmanlarin katildigini da sözlerine ekledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası