Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bakan Akdag iddialari yalanladi

Saglik Bakani Recep Akdag, hastanelerde parasi olmadigi için rehin kalan hasta olayi oldugu yönündeki iddialari yalanladi.

Saglik Bakani Recep Akdag, hastanelerde parasi olmadigi için rehin kalan hasta olayi yasanmadigini belirterek, ''Bunun aksini yapanlar için geregini yapiyoruz'' dedi.

Bakan Akdag, Bolu Koru Otel'de, basina kapali gerçeklestirilen ''Aile Hekimligi Birinci Basamaga Yönelik Tani ve Tedavi Rehber Uzman Grubu Çalisma Toplantisi'' öncesinde sorulari yanitladi.

Saglik Bakani Akdag, toplantinin amacinin bakanliga bagli hastane ve saglik ocaklarinin daha verimli hale getirilmesi oldugunu belirterek ''Kamuya ait hastanelerin tam anlamiyla özel sektör mantigiyla çalismasi mümkün degil. Ama hizmet olarak özel sektör gibi hizmet verebilir. Amacimiz; yardima ihtiyaci olan, ödeme güçlügü olan fakir vatandaslarimiza en iyi sekilde nasil hizmet verebiliriz, buna çözüm bulmak'' diye konustu.

REHIN OLAYI YOK''

Yillardir Türkiye gündeminde olan hastanelerde rehin tutulma olayinin, aldiklari bir dizi tedbirle tamamen ortadan kalktigini anlatan Akdag, ''Basin da yakindan takip ediyor. Son birkaç haftadir Türkiye'nin hiçbir hastanesinde parasi olmadigi için rehin kalan hasta yok. Bunun aksini yapanlar hakkinda geregini yapiyoruz'' dedi.

Saglikta ortak hizmet anlayisini ortaya çikarmaya çalistiklarini ifade eden Akdag, SSK ile devlet hastanelerinin birlestirilmesi kelimesinin yanlis oldugunu vurguladi.

Akdag, su bilgiyi verdi:

''Saglikta ortak hizmet anlayisini olusturmak için Türkiye'nin konusunda uzman insanlariyla mutfaga girdik. Mutfakta hazirlanan seyleri tam anlamiyla olgunlasmadan, hazir hale gelmeden kamuoyu ile paylasmak yanlis anlasilabilir. Öncelikle mutfakta yapilan çalisma tamamlansin o noktada ayrintilari tüm Türkiye ögrenecek. Bu konuda kamunun daha verimli çalismasi, kaynaklarini en iyi sekilde kullanmasi ana hedefimizdir.''

SAGLIK OCAKLARINDA TEDAVI ÜCRETLERI

Geçtigimiz günlerde kamuoyuna saglikta ücretli tedavi seklinde yansiyan haberlerin yanlis anlamalara yol açtigini ifade eden Recep Akdag, ''Bizim yaptigimiz saglik ocaklarinda bizden önceki dönemde 4 milyon 400 bin lira olan tedavi ücretini 2 milyon liraya indirmek oldu. Biz yeni bir uygulama baslatmadik, hatta vatandasimizin lehine karar alarak ücretleri asagi indirdik. Ayrica ödeme güçlügü olan vatandastan bu ücret alinmayacak'' dedi.

Saglik Bakani Akdag, ''Olasi Irak harekatina yönelik bir çalismaniz var mi?'' sorusuna da su karsiligi verdi:

''Türkiye'deki hastaneler personel ve donanim açisindan olasi bir Irak harekatina hazir. Bazilarinin iddia ettigi gibi herhangi bir yetersizlik söz konusu degil. Ayrica bazi illerden Dogu ve Güneydogu illerine personel gönderilmesi durumu da söz konusu degil. Böyle yaparsaniz, personelini alip gönderdiginiz bölgelerde saglikta sorunlar ortaya çikabilir.'' Akdag, Bolu Koru Otel'de yapilan ve bir hafta sürecek çalismaya Türkiye'nin degisik üniversitelerinden uzmanlarin katildigini da sözlerine ekledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası