Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Deprasyonla intihar iliskisi!

Kaosa dogru giden dünyanin bireysel deprasyona yolaçtigi, bu deprasyondan en fazla gençlerin etkilendigi ileri sürüldü.

Rize Devlet Hastanesi doktorlarindan Psikiyatrist Elif Turhanli, dünyanin kaosa dogru gittigini, bu kaosun neden oldugu bireysel depresyondan en çok etkilenenlerin ise gençler oldugunu söyledi.

Turhanli, intiharlarin planli ve plansiz olarak ikiye ayrilabilecegini ifade ederek bu vakalarin her yastan insanda görülebilecegini de vurguladi. Psikiyatrist Doktor Turhanli, insanlarin gelismesinde ciddi ruhsal bozukluklara rastlanilabildigini ifade ederek, "Bunlar bazen fiziksel olarak karsimiza çikmaktadir. Bu fiziksel bozukluklar depresyon ve sizofreni gibi rahatsizliklara yolaçmakta ve kisileri intihara sürüklemektedir. Özellikle ergenlik dönemlerinde ciddi psikolojik bozukluklar olmaksizin depresyonlar gözlenmektedir. Gençler bu dönemlerde kendilerini riske atip, kendilerine aci verip, evden kaçarak intihara yönelebilmektediler.

Bu duruma hizli araç kullanma istegi örnek verilebilir. Intiharlar planli ve plansiz olarak iki grupta ele alinir. Planli intiharlar uzun süreli düsüncenin sonucu ortaya çikar. Plansiz intiharlar ise ani etkilesimlerin meydana getirdigi depresyonun bir sonucudur" dedi.

Psikiyatrist Doktor Elif Turhanli, her yastan insanin intihar girisiminde bulunabilecegini ifade ederek sunlari söyledi:

"Her yastan insan depresyona girip intihar edebilir. Amerika'da yapilan bir arastirmada, çocuk intiharlarinin büyük bölümünün ev kazasi olarak atlatildigi ortaya çikmistir. Küçük yastaki çocuklarda gözlenen huzursuzluklar aileler tarafindan dikkatten kaçsa da, çocuklar ciddi bir depresyon içerisinde olabilir.

Yaslilarda gözlenen bunama, fiziksel gücün kaybedilmesi, o yastaki insanlari ihtihara sürüklemektedir. Dünya kaosun içiresine sürüklenmektedir. Dünyada yasanan krizler tüm toplumlarin ruh sagligini olumsuz yönde etkilemistir. Bundan en büyük payi da, gelecek endisesi tasiyan gençler almistir. Gelecegi belirsiz olan, geleceginden endise eden gençler daha kolay depresyona girmektedir. Bölgemizdeki evden kaçma ve intihar olaylarina baslica neden olarak bunu gösterebiliriz. Bölgenin sosyal yapisi, ekonomik ve kültürel durumunun da bu olaylarda rolü büyüktür."

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
  Aranan Kan: AB RH -
ankara özel etimed hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05535258594

ankara özel etimed hastanesin de yatmakta olan hastz için acil kan aranıyor

Tarih: 8/5/2018 11:51:17 PM
destegül taş
  Aranan Kan: 0 RH -
Selime Seyil 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5308726097

Çapa’da bulunan kan merkezine 0 rh(-) kan verebilecek kişilere  ihtiyaç vardır. Çevrenizde 0 rh(-) kan grubuna sahip kan verebilecek kimseler varsa benimle irtibata geçebilir. 05308726097

Tarih: 7/17/2018 1:49:40 AM
Feyzullah NEFES
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası