Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hastanenin hedefi ilk 5'e girmek

Dr. Siyami Ersek Gögüs Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi, kamu hastanelerinde olmayan kalitede tip ve otelcilik hizmeti veriyor

Uluslararasi akreditasyon için JCI'ye (Joint Commission International) basvuran ve ‘‘hasta odakli’’ hizmet anlayisinin benimsendigi hastanede, hastalar ve yakinlari mönüden yemeklerini seçiyor. Hastalari odalarinda ziyaret etmek ve sorunlarini çözmek için 14 kisilik Halkla Iliskiler Departmani olusturuldu. Hemsireler ve idari personele yönelik ‘‘Mükemmel Hizmet Kalitesiyle Kalp Kazanmak’’ seminerleri veriliyor. Polikliniklerde hastalara dünya standartlarina uygun olarak 20 dakika ayriliyor.

53 MILYON DOLAR YATIRIM

Hastane Bashekimi Prof. Dr. Sertaç Çiçek 5 yildizli otel gibi uluslararasi standartlarda hizmet verebilmek için hasta odakli çalismak zorunda olduklarini belirterek, ‘‘Hastalarin bizi seçmesini, bizden hizmet alinmasini ayricalik haline getirmeyi istiyoruz’’ dedi. Kalp ve damar hastaliklari hastaneleri arasinda bir yil içinde Türkiye'de birinci olmayi, 3 yil içinde Avrupa'da ilk üçe, 5 yil içinde dünyada ilk bese girmeyi hedeflediklerini anlatan Prof. Dr. Çiçek, sunlari söyledi:

‘‘Hedefimiz büyük. En yüksek standartlari hedef seçtik. Uluslararasi akreditasyon için basvuran ilk kamu hastanesi biz olduk. Hastanenin yeni binasi 53 milyon dolarlik yatirimla kuruldu. Eski bina da ona yakisacak sekilde yenileniyor. Yeni bölümler açiliyor. Bu alt yapiya sahip bir merkez sadece Türkiye'nin degil, dünyanin sayili merkezleri arasinda yer alabilir. Bu uzun soluklu bir maraton. Önümüzdeki Mart sonunda ISO 9002, Agustos'da da JCI belgesi alacagiz.’’

5 yildizli otel gibi

BELÇIKA kredisiyle tamamlanan 22 katli modern hastane binasinda 7 ameliyathane, 26 yatakli cerrahi yogun bakim, 16 yatakli kardiyoloji yogun bakim ünitesi ile 360 yatak bulunuyor. Eski hastanedeki yatak ve ameliyathaneler göz önüne alindiginda toplam 560 yatak ve 13 ameliyathane ile hizmet veriyor. 5 yildizli bir oteli andiran hastane binasi merkezi bilgisayar sistemiyle yönetiliyor. Hastanenin 17'inci katinda VIP hastalar için daire bulunuyor. Burada lüks hasta odasi ve banyosunun yani sira refakatçiler için oda, büyük bir toplanti salonu da yer aliyor. 15'inci katta 8 süit oda bulunuyor.

Hastanede kurulan pnömatik tasiyici sistemle laboratuvara tahlile gidecek her türlü malzeme ve sonuçlari özel asansörle tasiniyor. 7 ve 8'inci kattaki odalarda bulunan telemetrik sistemle özel izlenmesi gereken hastalara hizmet verilebiliyor. 5 asansörü bulunan hastane binasi ayrica 8.5 büyüklügündeki bir depreme de dayanikli. 250 kisilik modern konferans salonunda, ayni anda 4 dilden simultane çeviri yapilabiliyor, ameliyathanelerle görüntü ve ses baglantisi kurulabiliyor.

Hürriyet

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası